Liga niemiecka - 22. kolejka 2. Bundesligi: FC Erzgebirge Aue - Kieler SV Holstein 1900 1-2 (0-1)

16 lutego na Erzgebirgsstadion odbył się mecz 22. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Erzgebirge Aue i Kieler Holstein. Starcie zakończyło się zwycięstwem Kieler Holstein 2-1. Na stadionie stawiło się 8 700 widzów.

22. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-02-16 13:30 | Stadion: Erzgebirgsstadion | Widzów: 8700 | Arbiter: R. Kampka
E. Iyoha 63'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 spotkań drużyna Erzgebirge Aue wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Clemensowi Fandrichowi z Erzgebirge Aue. Była to 22. minuta pojedynku.

W 33. minucie w zespole Kieler Holstein doszło do zmiany. Darko Todorović wszedł za Phila Neumanna.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Kieler Holstein w 42. minucie spotkania, gdy Salih Özcan strzelił pierwszego gola. Asystę przy bramce zanotował Johannes van den Bergh.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Kieler Holstein.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartką został ukarany Philipp Riese, zawodnik gospodarzy.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Kieler Holstein, strzelając kolejnego gola. W 63. minucie wynik na 0-2 podwyższył Emmanuel Iyoha. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Lee Jae-Sung.

W 64. minucie Clemens Fandrich został zmieniony przez Dimitrija Nazarova. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Kieler Holstein doszło do zmiany. Finn-Dominik Porath wszedł za Janniego-Lucę Serrę. W 67. minucie sędzia pokazał kartkę Stefanowi Theskerowi z drużyny gości.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. Gola na 1-2 na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy strzelił Dimitrij Nazarov. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. Przy strzeleniu gola pomagał Florian Krüger.

W 77. minucie arbiter przyznał kartkę Louisowi Samsonowi z Erzgebirge Aue. Trener Erzgebirge Aue wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Philippa Zulechnera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 12 razy. Murawę musiał opuścić John-Patrick Strauß. W 79. minucie Johannes van den Bergh został zmieniony przez Seo Young-Jae, co miało wzmocnić drużynę Kieler Holstein. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Louisa Samsona na Christopha Dafernera.

W doliczonej trzeciej minucie starcia kartkę dostał Emmanuel Iyoha, zawodnik Kieler Holstein. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-2.

Aleksandar Ignjovski
77′ 85′ Louis Samson
Phil Neumann33′
Jacob Vandsø Rasmussen
Stefan Thesker67′
22′ 64′ Clemens Fandrich
Johannes van den Bergh79′
Jan Hochscheidt
Hauke Wahl
48′ Philipp Riese
Jae-Sung Lee
Calogero Rizzuto
Alexander Mühling
78′ John-Patrick Strauß
David Atanga
85′ Christoph Daferner
Makana Rudi Baku
Njegoš Kupusović
Lion Lauberbach
64′  70′ Dimitrij Nazarov
Finn-Dominik Porath66′
78′ Philipp Zulechner
Fabian Reese

Piłkarze Erzgebirge Aue obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany.