Liga niemiecka - 21. kolejka 3. ligi: FC Hansa Rostock - Hallescher FC 1-0 (0-0)

W meczu 21. kolejki niemieckiej 3. ligi, który rozegrany został 24 stycznia, zespół Hansy Rostock wygrał z Hallescher FC 1-0 (0-0). Mecz na Ostseestadion obejrzało 16 744 widzów.

K. Vollmann 64'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 15 razy. Drużyna Hansy Rostock wygrała aż osiem razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko pięć.

W pierwszej połowie nie doszło do żadnych przełomowych wydarzeń w meczu, mimo starań z obu stron. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 56. minucie Patrick Göbel został zastąpiony przez Jonasa Nietfelda.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hansy Rostock w 64. minucie spotkania, gdy Korbinian Vollmann zdobył pierwszą bramkę. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Pascal Breier.

W 67. minucie w zespole Hansy Rostock doszło do zmiany. Nico Granatowski wszedł za Korbiniana Vollmanna. W następstwie utraty bramki trener Hallescher FC postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Juliana Guttaua i na pole gry wprowadził napastnika Mathiasa Fetscha. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na kwadrans przed zakończeniem starcia w drużynie Hallescher FC doszło do zmiany. Toni Lindenhahn wszedł za Niklasa Kastenhofera.

Chwilę później trener Hansy Rostock postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Rasmus Thellufsen, a murawę opuścił Aaron Opoku. W 90. minucie w zespole Hansy Rostock doszło do zmiany. John Verhoek wszedł za Pascala Breiera.

Patrick Göbel56′
 64′ 67′ Korbinian Vollmann
Julian Guttau67′
Mirnes Pepić
Felix Werner Wolfgang Drinkuth
Lukas Scherff
Pascal Sohm
76′ Aaron Opoku
Terrence Anthony Boyd
90′ Pascal Breier
Jan Washausen
67′ Nico Granatowski
Mathias Fetsch67′
76′ Rasmus Thellufsen Pedersen
Florian Hansch
90′ John Verhoek
Jonas Nietfeld56′

Jedenastka Hallescher FC miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia nie przyznał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.