Liga niemiecka - 21. kolejka 2. Bundesligi: VfL Osnabrück - 1. FC Nuernberg 0-1 (0-0)

8 lutego na Bremer Brücke w Osnabrück odbyło się spotkanie 21. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami VfL Osnabrueck i FC Nuernberg. Pojedynek zakończył się zwycięstwem FC Nuernberg 1-0. Na stadionie stawiło się 15 313 widzów.

H. Behrens 60'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem meczów drużyna VfL Osnabrueck wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom VfL Osnabrueck: Marcosowi Álvarezowi w 51. i Niklasowi Schmidtowi w 55. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Nuernberg w 60. minucie spotkania, gdy Hanno Behrens zdobył pierwszą bramkę. Asystę zaliczył Fabian Nürnberger.

W 67. minucie Niklas Schmidt został zmieniony przez Assana Ceesaya. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy kartkę obejrzał Tim-Henry Handwerker z FC Nuernberg. W 77. minucie Fabian Schleusener został zmieniony przez Patricka Errasa, co miało wzmocnić drużynę FC Nuernberg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ulricha Taffertshofera na Briana Henninga.

Kibice VfL Osnabrueck nie mogli już doczekać się wprowadzenia Marca Heidera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Benjamin Girth. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry kartkami zostali ukarani Kevin Wolze z VfL Osnabrueck oraz Philip Heise, Robin Hack z drużyny gości.

Georg Margreitter
90′ Kevin Wolze
Johannes Geis
55′ 67′ Niklas Schmidt
Robin Hack90′
86′ Ulrich Taffertshofer
Fabian Nürnberger89′
86′ Benjamin Girth
Adam Zrelak87′
51′ Marcos Alvarez
Adam Gnezda Čerin
86′ Brian Henning
Sebastian Kerk
86′ Marc Heider
Mikael Ishak
67′ Assan Torrez Ceesay
Felix Lohkemper

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze obu drużyn dostali po trzy żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.