Liga niemiecka - 21. kolejka 2. Bundesligi: SG Dynamo Drezno - SV Darmstadt 1898 2-3 (1-3)

7 lutego na Rudolf-Harbig-Stadion w Dreznie odbył się mecz 21. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Dynama Drezno i SV Darmstadt. Pojedynek zakończył się zwycięstwem SV Darmstadt 3-2. Na stadionie zasiadło 26 243 widzów.

21. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-02-07 18:30 | Stadion: Rudolf-Harbig-Stadion | Widzów: 26243 | Arbiter: M. Bacher
S. Dursun 43'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Dynama Drezno nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszych minutach spotkania bramkę zdobył Josef Hušbauer.

Zespół SV Darmstadt nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W ósmej minucie Paik Seung-Ho wyrównał wynik meczu. Asystę przy golu zaliczył Guðlaugur Pálsson.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SV Darmstadt w 12. minucie spotkania, gdy Tobias Kempe zdobył drugą bramkę.

Zespół Dynama Drezno ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gości, strzelając kolejnego gola. W 43. minucie wynik na 1-3 podwyższył Serdar Dursun. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziesiąte trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Mathias Honsak.

Na drugą połowę zespół Dynama Drezno wyszedł w zmienionym składzie, za Dzenisa Burnica wszedł Ondrej Petrak.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 57. minucie na listę strzelców wpisał się Patrick Schmidt. Bramka padła po podaniu Saschy Horvatha.

W 60. minucie Matthias Bader został zmieniony przez Patricka Herrmanna. W 70. minucie żółtą kartkę dostał Brian Tømming, zawodnik Dynama Drezno. Trener Dynama Drezno postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Saschę Horvatha i na pole gry wprowadził napastnika Simona Makienoka. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na kwadrans przed zakończeniem meczu za czerwoną kartkę zszedł z boiska Simon Makienok osłabiając tym samym drużynę gospodarzy. W tej samej minucie trener SV Darmstadt postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Tim Skarke, a murawę opuścił Paik Seung-Ho. Od 78. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 86. minucie Patrick Schmidt został zmieniony przez Alexandra Jeremejeffa, co miało wzmocnić zespół Dynama Drezno. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Tobiasa Kempe'a na Nicolaiego Rappa. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-3.

Matthias Bader60′
70′ Brian Tømming Hamalainen
Dario Dumić
Linus Wahlqvist
Fabian Holland
46′ Dzenis Burnic
Immanuel Höhn
90′ Patrick Ebert
Mathias Honsak
70′ Sascha Horvath
Tobias Kempe  12′ 88′
 4′ 78′ Josef Hušbauer
Seung-Ho Paik  8′ 76′
Jannis Nikolaou
Guðlaugur Victor Pálsson
Marco Terrazzino
Yannick Stark
 57′ 86′ Patrick Schmidt
Marcel Heller
46′ Ondřej Petrák
Braydon Marvin Manu
Godsway Donyoh
Fabian Schnellhardt
86′ Alexander Thomas Jeremejeff
Tim Skarke76′
70′ 76′ Simon Makienok Christoffersen
Felix Platte

Piłkarze Dynama Drezno obejrzeli w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.