Liga niemiecka - 20. kolejka 2. Bundesligi: VfL Bochum 1848 - Hamburger SV 1-3 (0-0)

3 lutego na Vonovia Ruhrstadion odbył się mecz 20. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami VfL Bochum i HSV. Starcie zakończyło się zwycięstwem HSV 3-1. Na stadionie stawiło się 24 421 widzów.

20. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-02-03 20:30 | Stadion: Vonovia Ruhrstadion | Widzów: 24421 | Arbiter: D. Schlager
S. Kittel 87'

Dotychczasowa historia spotkań między jedenastkami jest bardzo bogata. Na 72 spotkania drużyna HSV wygrała 31 razy i zanotowała 20 porażek oraz 21 remisów.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Cristian Gamboa z zespołu gospodarzy. Była to 38. minuta starcia.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu arbiter pokazał kartkę Lukasowi Hinterseerowi z HSV.

W tym czasie zawodnicy VfL Bochum nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 65. minucie Simon Zoller dał prowadzenie swojej jedenastce. Przy strzeleniu gola pomagał Silvère Ganvoula.

Kilka chwil później okazało się, że wysiłki podejmowane przez drużynę HSV w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 68. minucie bramkę wyrównującą zdobył Tim Leibold.

W 71. minucie za Jeremy'ego Dudziaka wszedł Gideon Jung. W tej samej minucie trener HSV postanowił wzmocnić linię napadu i w 71. minucie zastąpił zmęczonego Lukasa Hinterseera. Na boisko wszedł Joel Pohjanpalo, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy HSV w 73. minucie spotkania, gdy Joel Pohjanpalo strzelił drugiego gola. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Tim Leibold.

W 74. minucie w jedenastce VfL Bochum doszło do zmiany. Robert Zulj wszedł za Vitalego Janelta. W następstwie utraty gola trener VfL Bochum postanowił zagrać agresywniej. W 77. minucie zmienił pomocnika Roberta Teschego i na pole gry wprowadził napastnika Dannego Bluma, który w bieżącym sezonie ma na koncie sześć bramek. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Na pięć minut przed zakończeniem meczu w drużynie VfL Bochum doszło do zmiany. Manuel Wintzheimer wszedł za Cristiana Gamboa.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W 87. minucie na listę strzelców wpisał się Sonny Kittel. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Louisa Schauba.

W samej końcówce spotkania w zespole HSV doszło do zmiany. Khaled Narey wszedł za Sonnego Kittela. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Louis Jordan Beyer
38′ 85′ Cristian Gamboa
Tim Leibold  68′
Maxim Leitsch
Timo Letschert
Danilo Teodoro Soares
Rick van Drongelen
74′ Vitaly Janelt
Bakery Jatta
Anthony Losilla
Sonny Kittel  87′ 89′
77′ Robert Tesche
Jeremy Dudziak71′
Silvère Ganvoula M'boussy
Adrian Fein
Tom Weilandt
Louis Schaub
 65′ Simon Zoller
Christoph Moritz
74′ Robert Zulj
Khaled Narey89′
77′ Danny Blum
Martin Harnik
85′ Manuel Wintzheimer
Joel Pohjanpalo71′  73′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.