Liga niemiecka - 20. kolejka 2. Bundesligi: Hannover 96 - SV Wehen Wiesbaden 2-2 (0-1)

W pojedynku 20. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 1 lutego, drużyna Hannoveru 96 zremisowała z SV Wehen 2-2 (0-1). Mecz na HDI-Arena obejrzało 22 400 widzów.

B. Röcker 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Hannoveru 96 wygrała dwa razy, nie przegrywając żadnego meczu.

Już w pierwszych minutach jedenastka Hannoveru 96 próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Wysiłki podejmowane przez zespół SV Wehen w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 37. minucie bramkę zdobył Stefan Aigner. Asystę przy golu zaliczył Daniel-Kofi Kyereh.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SV Wehen.

Na drugą połowę jedenastka SV Wehen wyszła w zmienionym składzie, za Moritza Kuhna wszedł Jeremias Lorch. W 56. minucie kartką został ukarany Felipe, zawodnik gospodarzy.

W 61. minucie Marc Stendera został zastąpiony przez Cedrica Teucherta. Niedługo później trener SV Wehen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Nicklas Shipnoski, a murawę opuścił Stefan Aigner. W 77. minucie kartkę otrzymał Daniel-Kofi Kyereh z SV Wehen.

Trener Hannoveru 96 postanowił zagrać agresywniej. W 78. minucie zmienił pomocnika Dominika Kaisera i na pole gry wprowadził napastnika Sebastiana Soto. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na dziewięć minut przed zakończeniem spotkania kartkę dostał Nicklas Shipnoski z zespołu gości. W tej samej minucie w jedenastce SV Wehen doszło do zmiany. Gökhan Gül wszedł za Daniela-Kofiego Kyereha.

Drużyna gospodarzy otrząsnęła się z chwilowego letargu. Ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 82. minucie bramkę wyrównującą zdobył Genki Haraguchi. Asystę zaliczył Felipe.

W 86. minucie w zespole Hannoveru 96 doszło do zmiany. Miiko Albornoz wszedł za Jannesa-Kiliana Horna.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Hannoveru 96 w 87. minucie spotkania, gdy Cedric Teuchert strzelił drugiego gola.

Zawodnicy gości szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W doliczonym czasie gry na listę strzelców wpisał się Benedikt Röcker.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-2.

Moritz Kuhn46′
56′ Trevizan Martins Felipe
Sascha Mockenhaupt
86′ Jannes-Kilian Horn
Benedikt Röcker  90′
Julian Korb
Max Dittgen
61′ Marc Stendera
Paterson Chato Nguendong
 82′ Genki Haraguchi
Daniel-Kofi Kyereh77′ 81′
78′ Dominik Kaiser
Lukas Watkowiak
86′ Miiko Albornoz
Nicklas Shipnoski72′ 81′
78′ Sebastian Guerra Soto
Marcel Titsch-Rivero
61′  87′ Cedric Teuchert
Törles Knöll

Phillip Tietz

Przewaga jedenastki Hannoveru 96 w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze nie potrafili wygrać meczu.

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.