Liga niemiecka - 2. kolejka 3. ligi: SV Waldhof Mannheim 07 - SV Meppen 1912 0-0

27 lipca na Carl-Benz-Stadion w Mannheimie odbyło się starcie 2. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami Waldhofu i Meppen 1912. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Mecz obejrzało 8 527 widzów.

2. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-07-27 14:00 | Stadion: Carl-Benz-Stadion | Widzów: 8527 | Arbiter: F. Badstübner
SV Waldhof Mannheim 07
SV Meppen 1912
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków zespół Meppen 1912 wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Już w pierwszej połowie zespół Meppen 1912 został osłabiony. W 25. minucie czerwoną kartkę obejrzał Willi Evseev, tym samym drużyna gości musiała większość mecz grać w dziesiątkę, ale utrzymała korzystny wynik.

W 58. minucie Benedict dos Santos został zmieniony przez Gianlucę Kortego. W 61. minucie Julius Düker został zmieniony przez Deniza Undava, co miało wzmocnić zespół Meppen 1912. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Michaela Schultza na Marcela Hofratha w 76. minucie.

Jedyną żółtą kartkę w meczu obejrzał Gianluca Korte z Waldhofu. Była to 65. minuta pojedynku. Trener Meppen 1912 postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Mariusa Kleinsorge'a i na pole gry wprowadził napastnika René Gudera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 84. minucie Jean Koffi został zmieniony przez Mohameda Gouaidę, co miało wzmocnić drużynę Waldhofu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maksa Kremera na Lukę Tankulica.

Markus Ballmert
76′ Michael Schultz
Marco Komenda
Marcel Seegert
Steffen Puttkammer
Dorian Diring
Florian Egerer
58′ Benedict dos Santos
Wilhelm Evseev25′
Marco Schuster
Marius Kleinsorge76′
84′ Jean Romaric Kevin Koffi
Janik Jesgarzewski
76′ Marcel Hofrath
Yannick Osée
Max Christiansen
Nicolas Andermatt
84′ Mohamed Gouaida
René Guder76′
58′ 65′ Gianluca Korte
Luka Tankulic90′
Silas Schwarz
Deniz Undav61′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.