Liga niemiecka - 2. kolejka 3. Ligi: SG Dynamo Drezno - SV Waldhof Mannheim 07 1-1 (0-1)

27 września na Rudolf-Harbig-Stadion w Dreznie odbyło się spotkanie 2. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Dynama Drezno i Waldhofu. Pojedynek zakończył się remisem 1-1. Mecz obejrzało 10 035 widzów.

2. kolejka Niemcy - 3. Liga
2020-09-27 13:00 | Stadion: Rudolf-Harbig-Stadion | Widzów: 10035 | Arbiter: Lasse Koslowski
SG Dynamo Drezno
SV Waldhof Mannheim 07
1
1
C. Daferner 87'
M. Christiansen 42'

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby Max Christiansen wywołał eksplozję radości wśród kibiców Waldhofu , zdobywając bramkę w 42. minucie starcia. Asystę przy golu zaliczył Arianit Ferati.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Waldhofu.

Drugą połowę jedenastka Dynama Drezno rozpoczęła w zmienionym składzie, za Saschę Horvath wszedł Philipp Hosiner. W 50. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marcela Hofratha z Waldhofu, a w 54. minucie Yannicka Starka z drużyny przeciwnej.

W 67. minucie Rafael Garcia zastąpił Josepha Boyambę. W 72. minucie Agyemang Diawusie został zmieniony przez Ransforda-Yeboaha Königsdörffera, a za Yannicka Starka wszedł na boisko Marco Hartmann, co miało wzmocnić drużynę Dynama Drezno. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Arianita Feratiego na Benedicta dos Santosa oraz Dominika Martinovicia na Andisa Shalę.

Wysiłki podejmowane przez zespół Dynama Drezno w końcu przyniosły efekt bramkowy. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania wynik ustalił Christoph Daferner.

W 90. minucie kartką został ukarany Patrick Weihrauch, piłkarz Dynama Drezno. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Anton-Leander Donkor
54′ 78′ Yannick Stark
Marcel Costly
72′ Agyemang Diawusie
Hamza Saghiri
Panagiotis Vlachodimos
Arianit Ferati77′
90′ Patrick Weihrauch
Rafael Garcia Doblas67′
46′ Sascha Horvath
Max Christiansen  42′
 87′ Christoph Daferner
Dominik Martinović84′
Patrick Wiegers
Timo Königsmann
Jonathan Meier
Gerrit Gohlke
78′ Marco Hartmann
Benedict dos Santos77′
Julius Kade
Mohamed Gouaida
46′ Philipp Hosiner
Onur Ünlüçifçi
72′ Ransford-Yeboah Königsdörffer
Joseph Boyamba67′
Pascal Sohm
Andis Shala84′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.