Liga niemiecka - 2. kolejka 3. ligi: SC Preußen 06 Münster - FC Carl Zeiss Jena 2-0 (0-0)

27 lipca na Preußen-Stadion w Münster odbyło się starcie 2. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami Preussen Muenster i Carl Zeiss Jena. Mecz zakończył się zwycięstwem Preussen Muenster 2-0. Spotkanie obejrzało 6 009 widzów.

2. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-07-27 14:00 | Stadion: Preußen-Stadion | Widzów: 6009 | Arbiter: F. Willenborg
SC Preußen 06 Münster
FC Carl Zeiss Jena
2
0
J. Schauerte 47'
L. Cueto 90'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków jedenastka Carl Zeiss Jena wygrała trzy razy i tyle samo razy przegrywała. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Między 31. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Preussen Muenster w końcu przyniosły efekt bramkowy. Tuż po gwizdku sędziego oznaczającego drugą połowę meczu na listę strzelców wpisał się Julian Schauerte. Przy zdobyciu bramki asystował Seref Özcan.

W 64. minucie Maurice Litka został zmieniony przez Nica Brandenburgera. W 70. minucie w zespole Preussen Muenster doszło do zmiany. Rüfät Dadaşov wszedł za Heinza Mörschla. Trener Carl Zeiss Jena postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Justina Schaua i na pole gry wprowadził napastnika Juliana Günthera-Schmidta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością.

W tej samej minucie Pierre Fassnacht został zmieniony przez Maximiliana Weißa, a za Ole Käupera wszedł na boisko Kilian Pagliuca, co miało wzmocnić jedenastkę Carl Zeiss Jena. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Serefa Özcana na Lucasa Cueto. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Daniele Gabrielemu z zespołu gości. Była to 85. minuta starcia.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W doliczonej pierwszej minucie meczu wynik na 2-0 podwyższył Lucas Cueto.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Pierre Fassnacht40′ 70′
31′ Ole Kittner
Tim Kircher
 47′ Julian Schauerte
Jannis Kubler
70′ Heinz Mörschel
Justin Schau70′
41′ 64′ Maurice Jerome Litka
Meris Skenderović
83′ Seref Özcan
Maximilian Weiß70′
64′ Nico Brandenburger
Dominik Bock
83′  90′ Lucas Cueto
Julian Günther-Schmidt70′
70′ Rüfät Dadaşov
Kilian Pagliuca78′

Piłkarze obu drużyn obejrzeli po dwie żółte kartki.