Liga niemiecka - 2. kolejka 3. Ligi: KFC Uerdingen 05 - SV Meppen 1912 0-2 (0-1)

W pojedynku 2. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 28 września, drużyna KFC Uerdingen 05 przegrała z Meppen 1912 0-2 (0-1). Mecz na Merkur Spiel-Arena w Düsseldorf obejrzało 2 550 widzów. Jednego z goli strzelił Marcus Piossek.

2. kolejka Niemcy - 3. Liga
2020-09-28 19:00 | Stadion: Merkur Spiel-Arena | Widzów: 2550 | Arbiter: Tom Bauer
KFC Uerdingen 05
SV Meppen 1912
0
2
M. Piossek 22'
V. Rama 59'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna KFC Uerdingen 05 wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 20. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Adriana Grimaldiego z KFC Uerdingen 05, a w 22. minucie Marcusa Piosseka z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Meppen 1912 w 22. minucie spotkania, gdy Marcus Piossek strzelił pierwszego gola. Przy zdobyciu bramki pomógł Christoph Hemlein.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Meppen 1912.

Drugą połowę zespół KFC Uerdingen 05 rozpoczął w zmienionym składzie, za Adriana Grimaldiego wszedł Rijad Kobiljar. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom KFC Uerdingen 05: Timowi Albutatowi w 51. i Dave Gnaasemu w 58. minucie.

Drużyna KFC Uerdingen 05 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Meppen 1912, zdobywając kolejną bramkę. W 59. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Valdet Rama.

W 61. minucie Christoph Hemlein został zmieniony przez René Gudera. W 62. minucie Kolja Pusch został zmieniony przez Heinza Mörschla, a za Mike Feigenspana wszedł na boisko Christian Kinsombi, co miało wzmocnić drużynę KFC Uerdingen 05. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcusa Piosseka na Lukę Tankulica w 71. minucie oraz Valdeta Ramę na Nicolasa Andermatta w tej samej minucie. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Meppen 1912: Luce Tankulicowi w 81. i Hilal El-Helwe w 86. minucie.

Na trzy minuty przed zakończeniem meczu czerwone kartki dostali: Dave Gnaase (po drugiej żółtej) z KFC Uerdingen 05 i Luka Tankulic (po drugiej żółtej) z Meppen 1912. W 89. minucie sędzia przyznał żółtą kartkę Luce Plogmannowi z zespołu Meppen 1912. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 0-2.

Jeron Al-Hazaimeh
51′ Tim Albutat
Florian Egerer
58′ 87′ Dave Gnaase
Christoph Hemlein61′
62′ Mike Feigenspan
Valdet Skënder Rama  59′ 79′
62′ Kolja Pusch
Wilhelm Evseev
20′ 46′ Adriano Grimaldi
Yannick Osée
46′ Rijad Kobiljar
Nicolas Andermatt79′
Ali Ibrahimaj
Julius Düker
62′ Christian Kinsombi
René Guder61′
62′ Heinz Mörschel
Luka Tankulic71′ 81′ 87′

Przewaga drużyny KFC Uerdingen 05 w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

Zawodnicy KFC Uerdingen 05 obejrzeli w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte i jedną czerwoną.