Liga niemiecka - 2. kolejka 3. ligi: KFC Uerdingen 05 - SV Meppen 1912 0-2 (0-1)

28 września na Merkur Spiel-Arena w Düsseldorf odbyło się spotkanie 2. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami KFC Uerdingen 05 i Meppen 1912. Starcie zakończyło się zwycięstwem Meppen 1912 2-0. Na stadionie zasiadło 2 550 widzów. Jedną z bramek zdobył Marcus Piossek.

2. kolejka Niemcy - 3. liga
2020-09-28 19:00 | Stadion: Merkur Spiel-Arena | Widzów: 2550 | Arbiter: T. Bauer
KFC Uerdingen 05
SV Meppen 1912
0
2
M. Piossek 22'
V. Rama 59'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Zespół KFC Uerdingen 05 wygrał aż sześć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 20. minucie żółtą kartkę dostał Adriano Grimaldi z zespołu KFC Uerdingen 05.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Meppen 1912 w 22. minucie spotkania, gdy Marcus Piossek zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Christoph Hemlein.

W 23. minucie żółtą kartką został ukarany Marcus Piossek, zawodnik Meppen 1912. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Meppen 1912.

Drugą połowę zespół KFC Uerdingen 05 rozpoczął w zmienionym składzie, za Adriana Grimaldiego wszedł Rijad Kobiljar. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom KFC Uerdingen 05: Timowi Albutatowi w 51. i Dave'owi Gnaase'owi w 58. minucie.

Drużyna KFC Uerdingen 05 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Meppen 1912, strzelając kolejnego gola. W 59. minucie wynik na 0-2 podwyższył Valdet Rama.

W 61. minucie Christoph Hemlein został zastąpiony przez René Gudera. Między 62. a 79. minutą, boisko opuścili zawodnicy KFC Uerdingen 05: Kolja Pusch, Mike Feigenspan, na ich miejsce weszli: Heinz Mörschel, Christian Kinsombi. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Marcusa Piosseka, Valdeta Ramy zajęli: Luka Tankulic, Nicolas Andermatt. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał żółtą kartkę Luce Tankulicowi z Meppen 1912.

W 87. minucie czerwone kartki dostali: Dave Gnaase (po drugiej żółtej) z KFC Uerdingen 05 oraz Luka Tankulic (po drugiej żółtej) z Meppen 1912. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Meppen 1912: Hilal El-Helwe w 88. i Luce Plogmann w 90. minucie. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 0-2.

Lars Bünning
58′ 87′ Dave Gnaase
Steffen Puttkammer
51′ Tim Albutat
Hilal Bassam El-Helwe86′
Gino Fechner
Florian Egerer
62′ Kolja Pusch
Wilhelm Evseev
20′ 46′ Adriano Grimaldi
Christoph Hemlein61′
Muhamed Enes Kiprit
Marcus Piossek  22′ 22′ 71′
62′ Mike Feigenspan
Yannick Osée
46′ Rijad Kobiljar
Nicolas Andermatt79′
Ali Ibrahimaj
Julius Düker
62′ Christian Kinsombi
René Guder61′
62′ Heinz Mörschel
Luka Tankulic71′ 81′ 87′

Piłkarze KFC Uerdingen 05 otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy cztery żółte oraz jedną czerwoną.