Liga niemiecka - 2. kolejka 3. ligi: Hallescher FC - FC Ingolstadt 04 0-2 (0-0)

W pojedynku 2. kolejki niemieckiej 3. ligi, który rozegrany został 26 września, zespół Hallescher FC przegrał z FC Ingolstadt 0-2 (0-0). Mecz na ERDGAS Sportpark obejrzało 2 428 widzów.

2. kolejka Niemcy - 3. liga
2020-09-26 14:00 | Stadion: ERDGAS Sportpark | Widzów: 2428 | Arbiter: K. Oldhfer
Hallescher FC
FC Ingolstadt 04
0
2
M. Gaus 55'
S. Kutschke 68'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie żółtą kartkę obejrzał Niklas Landgraf z Hallescher FC.

Wysiłki podejmowane przez zespół FC Ingolstadt w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie Marcel Gaus dał prowadzenie swojej drużynie.

Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu żółtą kartką został ukarany Dominik Franke, zawodnik gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Ingolstadt w 68. minucie spotkania, gdy Stefan Kutschke zdobył drugą bramkę. Bramka padła po podaniu Marcela Gausa.

W 71. minucie Michael Eberwein został zmieniony przez Laurenza Dehla. W tej samej minucie Ilmari Niskanen został zmieniony przez Filipa Bilbiję, a za Maximiliana Beistera wszedł na boisko Marc Stendera, co miało wzmocnić zespół FC Ingolstadt. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dennisa Masta na Jana-Rafaela Shcherbakovskiego. Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację w 78. minucie, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Robinowi Kraußemu i Sörenowi-Kurtowi Reddemannowi.

Na siedem minut przed zakończeniem meczu czerwoną kartkę obejrzał Dominik Franke, tym samym zespół gości musiał końcówkę grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. W 90. minucie w drużynie FC Ingolstadt doszło do zmiany. Thomas Keller wszedł za Stefana Kutschkego. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 0-2.

Fabijan Buntić
46′ Niklas Landgraf
Dominik Franke62′ 83′
Lukas Boeder
Michael Heinloth
78′ Sören-Kurt Reddemann
Bjørn Paulsen
Jannes Vollert
Tobias Schröck
Julian Guttau
Maximilian Beister80′
72′ Dennis Mast
Marcel Gaus  55′
Marcel Titsch-Rivero
Robin Krauße78′
71′ Michael Eberwein
Filip Bilbija71′
71′ Laurenz Dehl
Marc Stendera80′
Antonios Papadopoulos
Justin Butler
72′ Jan-Rafael Shcherbakovski
Fatih Kaya

Zawodnicy FC Ingolstadt otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Zespół Hallescher FC w drugiej połowie dokonał dwóch zmian. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.