Liga niemiecka - 2. kolejka 3. ligi: Hallescher FC - FC Hansa Rostock 1-0 (0-0)

27 lipca na ERDGAS Sportpark odbyło się starcie 2. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami Hallescher FC i Hansy Rostock. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Hallescher FC 1-0. Mecz obejrzało 9 430 widzów.

2. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-07-27 14:00 | Stadion: ERDGAS Sportpark | Widzów: 9430 | Arbiter: A. Aarnink
Hallescher FC
FC Hansa Rostock
1
0
B. Jopek 88'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół Hansy Rostock wygrał aż osiem razy, zremisował dwa, a przegrał tylko cztery.

Od początku meczu obie drużyny postawiły na obronę, co spowodowało senną atmosferę na boisku na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Hansa Rostock: Jonasowi Hildebrandtowi w 37. i Tanju Öztürkowi w 42. minucie.

Drugą połowę zespół Hallescher FC rozpoczął w zmienionym składzie, za Juliana Guttaua wszedł Felix Wolfgang. Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Niklas Landgraf z drużyny gospodarzy. Była to 52. minuta spotkania.

W 56. minucie za Dennisa Masta wszedł Toni Lindenhahn. W 58. minucie w zespole Hallescher FC doszło do zmiany. Jannes Vollert wszedł za Niklasa Kastenhofera. Po chwili trener Hansy Rostock postanowił bronić wyniku. W 64. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Jonasa Hildebrandta wszedł Kai Bülow, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Niestety, starania trenera spaliły na panewce. Drużyna gości nie obroniła wyniku i ostatecznie przegrała spotkanie.

Na 11 minut przed zakończeniem meczu czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Niklas Landgraf z Hallescher FC i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 52. minucie.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu kibice domagali się kolejnych bramek. W 88. minucie bramkę zdobył Björn Jopek.

Markus Kolke
58′ Niklas Kastenhofer
Maximilian Ahlschwede
52′ 79′ Niklas Landgraf
Nico Rieble
Tobias Schilk
Julian Riedel
46′ Julian Guttau
John Adam Straith
Bentley Baxter Bahn
Jonas Hildebrandt37′ 64′
Patrick Göbel
Tanju Öztürk42′
 88′ Björn Jopek
Mirnes Pepić
56′ Dennis Mast
Alexander Sebald
58′ Jannes Vollert
Nils Butzen78′
56′ Toni Lindenhahn
Maximilian Reinthaler
Antonios Papadopoulos
Sven Sonnenberg
46′ Felix Werner Wolfgang Drinkuth
Kai Bülow64′
Florian Hansch
Elsamed Ramaj
Ishmael Schubert-Abubakari
Marco Königs71′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.