Liga niemiecka - 2. kolejka 2. Bundesligi: VfL Osnabrück - Hannover 96 2-1 (1-0)

W spotkaniu 2. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 25 września, zespół VfL Osnabrueck zwyciężył z Hannoverem 96 2-1 (1-0). Mecz na Bremer Brücke w Osnabrück obejrzało 3 200 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Davida Blachę występującego w VfL Osnabrueck.

M. Ducksch 90'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Jedenastka Hannoveru 96 wygrała aż trzy razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Po nieciekawym początku meczu piłkarze VfL Osnabrueck nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 33. minucie na listę strzelców wpisał się Christian Santos.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Hannover 96: Lintonowi Mainie w 39. minucie i Dominikowi Kaiserowi w trzeciej minucie doliczonego czasu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny VfL Osnabrueck.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników VfL Osnabrueck w 47. minucie spotkania, gdy Christian Santos strzelił drugiego gola. Asystę zaliczył Sebastian Kerk.

W 58. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marcela Frankego z Hannoveru 96, a w 61. minucie Sebastiana Kerka z drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Linton Maina został zastąpiony przez Hendrika Weydandta. Między 61. a 88. minutą, boisko opuścili zawodnicy VfL Osnabrueck: Timo Beermann, Christian Santos, Sebastian Klaas, Etienne Amenyido, Brian Henning, na ich miejsce weszli: Lukas Gugganig, Marc Heider, Luc Ihorst, Maurice Multhaup, Sven Köhler. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Mike Frantza, Niklasa Hulta, Seiego Muroi zajęli: Kingsley Schindler, Patrick Twumasi, Franck Evina.

Między 65. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Hannoveru 96 i jedną drużynie przeciwnej.

Mimo że zespół Hannoveru 96 nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 89 ataków oddał tylko sześć celnych strzałów, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. W doliczonej pierwszej minucie starcia wynik ustalił Marvin Ducksch. Asystę przy golu zanotował Dominik Kaiser.

Jedenastce Hannoveru 96 zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu VfL Osnabrueck.

Michael Esser
62′ Timo Beermann
Marcel Franke58′
64′ Ken Reichel
Niklas Hult73′
Maurice Trapp
Timo Hübers90′
61′ Sebastian Kerk
Sei Muroya73′
Bashkim Ajdini
Jaka Bijol
88′ Brian Henning
Mike Frantz61′
68′ Sebastian Reinhard Klaas
Genki Haraguchi
Ulrich Taffertshofer
Dominik Kaiser45′
88′ Etienne Amenyido
Linton Maina39′ 61′
 33′ (k.), 47′ 68′ Christian Robert Santos Kwasniewski
Marvin Ducksch  90′ 77′
Moritz Nicolas
Michael Ratajczak
62′ Lukas Josef Gugganig
Barış Başdaş
Kevin Wolze
Florent Muslija
David Blacha
Philipp Ochs
88′ Sven Köhler
Kingsley Schindler61′
88′ Maurice Multhaup
Franck Evina73′
Niklas Schmidt
Valmir Sulejmani
68′ Marc Heider
Patrick Twumasi73′
68′ Luc Ihorst
Hendrik Weydandt61′

Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom VfL Osnabrueck, a zawodnikom gości pokazał pięć.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wymieniła pięciu graczy. Natomiast drużyna Hannoveru 96 w drugiej połowie wymieniła czterech zawodników.