Liga niemiecka - 2. kolejka 2. Bundesligi: SV Darmstadt 1898 - SSV Jahn 2000 Ratyzbona 0-0

26 września na Merck-Stadionie am Böllenfalltor odbył się pojedynek 2. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SV Darmstadt i SSV Jahn. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie stawiło się 1 721 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Adriana Stanilewicza występującego w SV Darmstadt.

2. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-09-26 13:00 | Stadion: Merck-Stadion am Böllenfalltor | Widzów: 1721 | Arbiter: P. Alt
SV Darmstadt 1898
SSV Jahn 2000 Ratyzbona
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 21 razy. Zespół SSV Jahn wygrał aż 11 razy, zremisował pięć, a przegrał tylko pięć.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 38. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Albiona Vreneziego z SSV Jahn, a w 39. minucie Guðlaugura Pálssona z drużyny przeciwnej.

W 57. minucie za Olivera Heina wszedł Benedikt Saller. W 63. minucie kartkę dostał Sebastian Nachreiner z drużyny gości.

Trener SV Darmstadt postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Mathiasa Honsaka i na pole gry wprowadził napastnika Ericha Berkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy gości: Florian Heister, Christoph Moritz, a na ich miejsce weszli Charalambos Makridis, Albion Vrenezi. W 90. minucie w zespole SSV Jahn doszło do zmiany. Markus Palionis wszedł za Erika Wekessera.

W tej samej minucie w drużynie SSV Jahn doszło do zmiany. André Becker wszedł za Andreasa Albersa. W doliczonej piątej minucie spotkania arbiter pokazał kartkę Maksowi Besuschkowowi, piłkarzowi SSV Jahn.

Alexander Meyer
70′ Patrick Herrmann
Sebastian Nachreiner63′
70′ Mathias Honsak
Max Besuschkow90′
Tobias Kempe
Albion Vrenezi38′ 77′
Marvin Mehlem
Kaan Caliskaner
39′ Guðlaugur Victor Pálsson
Andreas Albers Nielsen90′
62′ Tim Skarke
Charalambos Makridis77′
Serdar Dursun
Erik Wekesser90′
Carl Klaus
Kevin Kunz
70′ Matthias Bader
Markus Palionis90′
Patric Pfeiffer
Benedikt Saller57′
62′ Braydon Marvin Manu
André Becker90′
70′ Erich Berko
Federico Palacios Martinez
Felix Platte
Jan-Marc Schneider

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom SV Darmstadt, natomiast piłkarzom gości pokazał trzy.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół SSV Jahn w drugiej połowie dokonał pięciu zmian.