Liga niemiecka - 2. kolejka 2. Bundesligi: FC Erzgebirge Aue - SV Wehen Wiesbaden 3-2 (2-1)

W pojedynku 2. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 4 sierpnia, drużyna Erzgebirge Aue wygrała z SV Wehen 3-2 (2-1). Mecz na Erzgebirgsstadion obejrzało 9 500 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Mrowcę występującego w SV Wehen.

2. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-08-04 15:30 | Stadion: Erzgebirgsstadion | Widzów: 9500 | Arbiter: R. Kempter
M. Dittgen 89'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Jedenastka SV Wehen wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze Erzgebirge Aue otworzyli wynik. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Florian Krüger. Sytuację bramkową stworzył Pascal Testroet.

W 22. minucie kartkę dostał Marvin Ajani, zawodnik gości. W 34. minucie w drużynie SV Wehen doszło do zmiany. Dominik Franke wszedł za Michela Niemeyera.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Erzgebirge Aue w 35. minucie spotkania, gdy Dimitrij Nazarov strzelił drugiego gola. Asystę przy bramce zaliczył Florian Krüger.

W 36. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Phillipa Tietza z SV Wehen, a w 40. minucie Dimitrija Nazarova z drużyny przeciwnej.

Pod koniec pierwszej połowy rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. W 43. minucie gola kontaktowego strzelił Phillip Tietz.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Erzgebirge Aue: Pascalowi Testroetowi w 48. i Sörenowi Gontherowi w 55. minucie. Trener SV Wehen postanowił zagrać agresywniej. W 56. minucie zmienił pomocnika Marvina Ajaniego i na pole gry wprowadził napastnika Manuela Schäfflera. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

W 61. minucie Pascal Testroet zastąpił Philippa Zulechnera. W 66. minucie Dimitrij Nazarov został zmieniony przez Toma Baumgarta, a za Filipa Kusiča wszedł na boisko John-Patrick Strauß, co miało wzmocnić drużynę Erzgebirge Aue. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jeremiasa Lorcha na Nicklasa Shipnoskiego. Sędzia wręczył żółte kartki zawodnikom SV Wehen: Jeremiasowi Lorchowi w 75. i Sebastianowi Mrowcy w 78. minucie.

Zespół SV Wehen ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 82. minucie wynik na 3-1 podwyższył Tom Baumgart.

Zespół SV Wehen nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W samej końcówce meczu na listę strzelców wpisał się Max Dittgen.

Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w pierwszej minucie doliczonego czasu gry, arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Maksowi Dittgenowi i Markowi Mihojeviciowi. Jedenastce SV Wehen zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Erzgebirge Aue.

Lukas Watkowiak
55′ Sören Gonther
Moritz Kuhn
Fabian Kalig
Sascha Mockenhaupt
81′ Filip Kusič
Michel Niemeyer34′
90′ Marko Mihojević
Max Dittgen  89′ 90′
 35′ 40′ 66′ Dimitrij Nazarov
Jeremias Lorch75′ 81′
48′ 61′ Pascal Testroet
Sebastian Mrowca78′
 19′ Florian Krüger
Phillip Tietz  43′ 36′
Robert Jendrusch
Jan-Christoph Bartels
Dominik Wydra
Niklas Dams
66′  82′ Tom Baumgart
Dominik Franke34′
Hikmet Çiftçi
Gökhan Gül
Calogero Rizzuto
Paterson Chato Nguendong
81′ John-Patrick Strauß
Michael Boris Guthörl
Christoph Daferner
Nicklas Shipnoski81′
Njegoš Kupusović
Marcel Titsch-Rivero
61′ Philipp Zulechner
Manuel Schäffler56′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami pięciu zawodników gości. Pokazał im dwie żółte kartki w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Piłkarze Erzgebirge Aue obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej części meczu.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.