Liga niemiecka - 19. kolejka 3. ligi: TSV Eintracht - Meppen 1912 1-2 (1-2)

W pojedynku 19. kolejki niemieckiej 3. ligi, który rozegrany został 14 grudnia, zespół TSV Eintracht przegrał z Meppen 1912 1-2 (1-2). Mecz na Eintracht-Stadion w Brunszwiku obejrzało 17 910 widzów.

19. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-12-14 14:00 | Stadion: Eintracht-Stadion | Widzów: 17910 | Arbiter: L. Koslowski
D. Undav 16',40'

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W szóstej minucie Bernd Nehrig został zmieniony przez Martina Kobylańskiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Meppen 1912 w 16. minucie spotkania, gdy Deniz Undav zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego jedenaste trafienie w sezonie. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Luka Tankulic.

Piłkarze gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki niedługo przyniosły efekt. W 24. minucie na listę strzelców wpisał się Manuel Schwenk.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Meppen 1912 przyniosły efekt bramkowy. W 40. minucie Deniz Undav po raz drugi pokonał bramkarza zmieniając wynik na 1-2. Przy zdobyciu bramki pomógł Marius Kleinsorge.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Na drugą połowę jedenastka TSV Eintracht wyszła w zmienionym składzie, za Kevina Godena wszedł Benjamin Kessel. Trener Meppen 1912 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 64. minucie na plac gry wszedł Hilal El-Helwe, a murawę opuścił Luka Tankulic.

Na boisku zawrzało. Aby uspokoić sytuację na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom obu drużyn: Feliksowi Burmeisterowi i Denizowi Undavowi. Kibice TSV Eintracht nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mike Feigenspana. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż cztery strzelone gole. Murawę musiał opuścić Martin Kobylański. Między 71. a 85. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom TSV Eintracht i jedną drużynie przeciwnej.

Hassan Amin78′
65′ Felix Burmeister
Markus Ballmert
Niko Kijewski
Marco Komenda
46′ Kevin Goden
Steffen Puttkammer
6′ Bernd Nehrig
Florian Egerer
78′ Danilo Wiebe
Deniz Undav  16′, 40′ 65′
 24′ 71′ Manuel Schwenk
Luka Tankulic64′
Yannik Bangsow
Matthis Harsman
46′ 85′ Benjamin Kessel
Janik Jesgarzewski78′
Robin Ziegele
Yannick Osée
Patrick Kammerbauer
Hilal Bassam El-Helwe64′
6′ 66′ Martin Kobylański
Wilhelm Evseev
Orhan Ademi
Julius Düker83′
66′ Mike Feigenspan
René Guder

Zespół Meppen 1912 zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia przyznał cztery żółte kartki zawodnikom TSV Eintracht, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.