Liga niemiecka - 19. kolejka 3. ligi: FSV Zwickau - SV Waldhof Mannheim 07 0-1 (0-1)

W pojedynku 19. kolejki niemieckiej 3. ligi, który rozegrany został 14 grudnia, zespół FSV Zwickau przegrał z Waldhofem 0-1 (0-1). Mecz na GGZ Arena obejrzało 5 165 widzów.

M. Deville 24'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć spotkań zespół FSV Zwickau wygrał dwa razy, ale więcej przegrywał, bo trzy razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez większą część pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w drugim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Jedynego gola meczu strzelił Maurice Deville dla drużyny Waldhofu. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Max Christiansen.

W 30. minucie Leon Jensen został zmieniony przez Alego Odabasa. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Waldhofu.

W 53. minucie w zespole FSV Zwickau doszło do zmiany. Fabio Viteritti wszedł za Nilsa Miatkego. W 60. minucie kartkę dostał Davy Frick, zawodnik gospodarzy.

Chwilę później trener Waldhofu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Arianit Ferati, a murawę opuścił Gianluca Korte. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Waldhofu doszło do zmiany. Jean Koffi wszedł za Mounira Bouziane'a. A kibice FSV Zwickau nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mariusa Hauptmanna. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Marcus Godinho.

W 75. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Arianita Feratiego z Waldhofu, a w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu René Langego z drużyny przeciwnej. Minutę później w drużynie Waldhofu doszło do zmiany. Florian Flick wszedł za Arianita Feratiego. W drugiej połowie nie padły bramki.

Marcel Hofrath
53′ Nils Miatke
Jan-Hendrik Marx
71′ Marcus Valdez Pereira Godinho
Michael Schultz
60′ Davy Frick
Marcel Seegert
30′ Leon Jensen
Max Christiansen
90′ René Lange
Miro Varvodić
30′ Ali Odabas
Mete Çelik
71′ Marius Hauptmann
Florian Flick90′
Janik Mäder
Benedict dos Santos
53′ Fabio Viteritti
Arianit Ferati62′ 75′ 90′
Sebastian Wimmer
Mohamed Gouaida
Denis Jäpel
Jean Romaric Kevin Koffi68′

Jedenastka FSV Zwickau miała dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.