Liga niemiecka - 19. kolejka 3. ligi: FC Viktoria Köln - KFC Uerdingen 05 0-1 (0-0)

14 grudnia na Sportpark Höhenberg w Kolonii odbyło się spotkanie 19. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami Viktorii Koeln i KFC Uerdingen 05. Starcie zakończyło się zwycięstwem KFC Uerdingen 05 1-0. Na stadionie zasiadło 1 788 widzów.

19. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-12-14 14:00 | Stadion: Sportpark Höhenberg | Widzów: 1788 | Arbiter: O. Lossius
FC Viktoria Köln
KFC Uerdingen 05
0
1
J. Mbom 84'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dziewięć razy. Zespół Viktorii Koeln wygrał aż trzy razy, zremisował pięć, a przegrał tylko raz.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie za Steffena Langa wszedł Jan Funke.

W 23. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Marta Ristla z Viktorii Koeln, a w 44. minucie Roberta Rodrigueza z drużyny przeciwnej. Na osiem minut przed zakończeniem pierwszej połowy w drużynie KFC Uerdingen 05 doszło do zmiany. Roberto Rodriguez wszedł za Christiana Kinsombiego. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 46. minucie Osayamen Osawe został zmieniony przez Jeana-Manuela Mboma, co miało wzmocnić zespół KFC Uerdingen 05. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Simona Handle'a na Kevina Holzweilera w 70. minucie oraz Alberta Bunjaku na Hamzę Saghiriego w tej samej minucie. W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Dominika Laniusa z Viktorii Koeln, a w 79. minucie Toma Boere'a z drużyny przeciwnej.

Pod koniec meczu jedyną bramkę meczu zdobył Jean-Manuel Mbom dla jedenastki KFC Uerdingen 05. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zaliczył Roberto Rodriguez.

W 87. minucie w zespole KFC Uerdingen 05 doszło do zmiany. Ali Ibrahimaj wszedł za Francka Evinę.

Christian Dorda
12′ Steffen Lang
Assani Lukimya-Mulongoti
63′ Dominik Lanius
Dominic Maroh
Marcel Gottschling
Manuel Konrad
70′ Simon Handle
Adam Matuszczyk
Kai Klefisch
Tom Boere79′
23′ Mart Ristl
Osayamen Osawe46′
Mike Wunderlich
Franck Evina87′
80′ Albert Bunjaku
Christian Kinsombi37′
Mark Depta
Philipp Bachmeier
Tobias Willers
Kevin Grosskreutz
12′ Jan Lukas Funke
Oliver Steurer
70′ Kevin Holzweiler
Jean-Manuel Mbom46′  84′
80′ Hamza Saghiri
Patrick Pflücke
Sven Kreyer
Roberto Rodriguez37′ 44′
Richmond Tachie
Ali Ibrahimaj87′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia ukarał żółtymi kartkami dwóch zawodników Viktorii Koeln. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze gości dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.