Liga niemiecka - 19. kolejka 3. ligi: FC Bayern München II - 1. FC Kaiserslautern 1-3 (1-1)

14 grudnia na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium odbył się pojedynek 19. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami Bayernu II i FC Kaiserslautern. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem FC Kaiserslautern 3-1. Na stadionie stawiło się 3 811 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcela Zyllę występującego w Bayernie II.

19. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-12-14 14:00 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Widzów: 3811 | Arbiter: K. Rafalski
S. Skarlatidis 86'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FC Kaiserslautern (”FCK”) w 19. minucie spotkania, gdy Christian Kühlwetter zdobył pierwszą bramkę.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 40. minucie Leon Dajaku wyrównał wynik meczu. W zdobyciu bramki pomógł Nicolas Feldhahn.

W 43. minucie sędzia pokazał kartkę Derrickowi Köhnowi z Bayernu II. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

Na drugą połowę zespół Bayernu II wyszedł w zmienionym składzie, za Derricka Köhna wszedł Josip Stanisic. Trener Bayernu II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Alexander Nollenberger, a murawę opuścił Jannik Rochelt.

Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie FC Kaiserslautern doszło do zmiany. Simon Skarlatidis wszedł za Hendricka Zucka. W 78. minucie Timmy Thiele został zastąpiony przez Lucasa Rösera. W 79. minucie kartkę dostał Nicolas Feldhahn, piłkarz Bayernu II.

Zawodnicy FC Kaiserslautern w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 10 minut przed zakończeniem meczu Christian Kühlwetter ponownie trafił do bramki zmieniając wynik na 1-2. Przy strzeleniu gola asystował Simon Skarlatidis.

W 81. minucie kartkę obejrzał Christian Früchtl z jedenastki gospodarzy. Na sześć minut przed zakończeniem spotkania w zespole Bayernu II doszło do zmiany. Timo Kern wszedł za Maximiliana Welzmüllera.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu atmosfera była rozgrzana. W 86. minucie wpakował piłkę do siatki rywali Simon Skarlatidis.

Kibice FC Kaiserslautern nie mogli już doczekać się wprowadzenia Andriego Bjarnasona. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Florian Pick. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-3.

Dajaku
81′ Christian Früchtl
Lennart Grill
79′ Nicolas Feldhahn
André Hainault
43′ 46′ Derrick Arthur Köhn
Florian Pick88′
70′ Jannik Rochelt
Janik Bachmann
84′ Maximilian Welzmüller
Carlo Sickinger
Paul Will
Hendrick Zuck73′
Kwasi Okyere Wriedt
Christian Kühlwetter  19′, 80′
 40′ Leon Dajaku
Timmy Thiele78′
Ron-Thorben Hoffmann
Avdo Spahic
46′ Josip Stanišić
Theodor Bergmann
Mert Yılmaz
Gino Fechner
Maximilian Franzke
Simon Skarlatidis73′  86′
84′ Timo Kern
Manfred Starke
Angelo Stiller
Andri Rúnar Bjarnason88′
70′ Alexander Nollenberger
Lucas Röser78′

Arbiter nie ukarał piłkarzy FC Kaiserslautern żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

1
3
50%
50%

21 grudnia jedenastka FC Kaiserslautern będzie miała szansę na kolejne punkty grając na wyjeździe. Jej rywalem będzie SpVgg Unterhaching. Natomiast 22 grudnia FC Würzburger Kickers zagra z drużyną Bayernu II na jej terenie.