Liga niemiecka - 19. kolejka 2. Bundesligi: SV Wehen Wiesbaden - FC Erzgebirge Aue 1-0 (1-0)

28 stycznia na BRITA-Arena w Wiesbaden odbył się pojedynek 19. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SV Wehen i Erzgebirge Aue. Starcie zakończyło się zwycięstwem SV Wehen 1-0. Na stadionie stawiło się 4 037 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Mrowcę występującego w SV Wehen.

P. Chato 14'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Zespół SV Wehen wygrał aż cztery razy, zremisował dwa, a przegrał tylko dwa.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie żółtą kartką został ukarany Stefan Aigner, piłkarz gospodarzy.

Jedynego gola meczu strzelił Paterson Chato dla zespołu SV Wehen. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Daniel-Kofi Kyereh.

Między 21. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SV Wehen.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom SV Wehen: Maksowi Dittgenowi w 51. i Danielowi-Kofiemu Kyerehowi w 60. minucie. W 65. minucie Florian Krüger został zmieniony przez Pascala Testroeta.

W tej samej minucie trener SV Wehen postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Nicklas Shipnoski, a murawę opuścił Stefan Aigner. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy czerwoną kartkę obejrzał Sebastian Mrowca, tym samym zespół gospodarzy musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, mimo to zdołał jeszcze poprawić wynik. Kibice Erzgebirge Aue nie mogli już doczekać się wprowadzenia Christopha Dafernera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Louis Samson.

W 72. minucie Daniel-Kofi Kyereh został zmieniony przez Jakova Medicia, a za Manuela Schäfflera wszedł na boisko Phillip Tietz, co miało wzmocnić drużynę SV Wehen. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Johna-Patricka Straußa na Toma Baumgarta. W drugiej połowie nie padły bramki.

Marko Mihojević
39′ Benedikt Röcker
Louis Samson72′
51′ Max Dittgen
Jan Hochscheidt
 14′ Paterson Chato Nguendong
Clemens Fandrich
60′ 72′ Daniel-Kofi Kyereh
Philipp Riese
21′ 68′ Sebastian Mrowca
Calogero Rizzuto36′
Tobias Schwede
John-Patrick Strauß81′
7′ 65′ Stefan Aigner
Florian Krüger65′
81′ Manuel Schäffler
Dimitrij Nazarov
Lukas Watkowiak
Robert Jendrusch
Gökhan Gül
Malcom Cacutalua
72′ Jakov Medić
Dennis Kempe
Michel Niemeyer
Jacob Vandsø Rasmussen
Sidney Friede
Dominik Wydra
65′ Nicklas Shipnoski
Tom Baumgart81′
Marcel Titsch-Rivero
Christoph Daferner72′
Törles Knöll
Pascal Testroet65′
81′ Phillip Tietz
Philipp Zulechner

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli w meczu pięć żółtych kartek i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy jedną żółtą.