Liga niemiecka - 19. kolejka 2. Bundesligi: SSV Jahn 2000 Ratyzbona - Hannover 96 1-0 (1-0)

W starciu 19. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 28 stycznia, drużyna SSV Jahn wygrała z Hannoverem 96 1-0 (1-0). Mecz na Continental Arena w Ratyzbonie obejrzało 8 418 widzów.

19. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2020-01-28 20:30 | Stadion: Jahnstadion Regensburg | Widzów: 8418 | Arbiter: P. Alt
SSV Jahn 2000 Ratyzbona
Hannover 96
1
0
M. Besuschkow 45'

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Mecz zakończył się remisem.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. Trener SSV Jahn wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Erika Wekessera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Sebastian Stolze. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

Od 41. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom Hannoveru 96.

Tuż przed końcem pierwszej połowy jedyną bramkę z karnego zdobył Max Besuschkow dla drużyny SSV Jahn. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SSV Jahn.

Na drugą połowę jedenastka Hannoveru 96 wyszła w zmienionym składzie, za Jannesa-Kiliana Horna wszedł Julian Korb. W 55. minucie kartkę otrzymał Miiko Albornoz z drużyny gości.

W 59. minucie Marc Stendera został zmieniony przez Dominika Kaisera. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w zespole SSV Jahn doszło do zmiany. Jan-Marc Schneider wszedł za Erika Wekessera. Trener Hannoveru 96 postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Marvina Bakalorza i na pole gry wprowadził napastnika Cedrica Teucherta, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwa gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

W 83. minucie sędzia ukarał kartką Marca Grüttnera, piłkarza gospodarzy. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku w drużynie SSV Jahn doszło do zmiany. Aaron Seydel wszedł za Janna-Christophera George'a. W drugiej połowie nie padły gole.

Marvin Bakalorz45′ 76′
 45′ (k.) Max Besuschkow
Genki Haraguchi
90′ Jann-Christopher George
Linton Maina
12′ Sebastian Stolze
Marc Stendera59′
83′ Marco Grüttner
Florent Muslija
68′ Jan-Marc Schneider
Edgar Prib
90′ Aaron Seydel
Sebastian Guerra Soto
12′ 68′ Erik Wekesser
Cedric Teuchert76′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Hannoveru 96 przyznał cztery.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.