Liga niemiecka - 18. kolejka 3. ligi: FC Carl Zeiss Jena - SpVgg Unterhaching 0-3 (0-2)

W pojedynku 18. kolejki niemieckiej 3. ligi, który rozegrany został 7 grudnia, drużyna Carl Zeiss Jena przegrała ze SpVgg Uterhaching 0-3 (0-2). Mecz na Ernst-Abbe-Sportfeld obejrzało 4 076 widzów.

18. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-12-07 14:00 | Stadion: Ernst-Abbe-Sportfeld | Widzów: 4076 | Arbiter: E. Müller
P. Grauschopf 60'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Jedenastka SpVgg Uterhaching wygrała aż 12 razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko pięć.

Już w pierwszych minutach drużyna Carl Zeiss Jena próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SpVgg Uterhaching w 25. minucie spotkania, gdy Felix Schröter zdobył pierwszą bramkę. W zdobyciu bramki pomógł Sascha Bigalke.

Między 33. a 41. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Niclas Stierlin wywołał eksplozję radości wśród kibiców SpVgg Uterhaching, strzelając kolejnego gola w drugiej minucie doliczonego czasu spotkania. Przy strzeleniu gola asystował Alexander Winkler.

W 59. minucie Christoph Ehlich został zastąpiony przez Jannika Bandowskiego.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy SpVgg Uterhaching w 60. minucie spotkania, gdy Paul Grauschopf zdobył trzecią bramkę. Ponownie asystę zaliczył Alexander Winkler.

Chwilę później trener Carl Zeiss Jena postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Anton-Leander Donkor, a murawę opuścił René Eckardt. A trener SpVgg Uterhaching wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Floriana Dietza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Dominik Stroh-Engel. W 71. minucie Felix Schröter został zmieniony przez Maximiliana Kraußa, co miało wzmocnić drużynę SpVgg Uterhaching. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ole Käupera na Daniele Gabrielego oraz Nica Hammanna na Dominika Bocka.

Od 73. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Carl Zeiss Jena oraz dwie drużynie przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 0-3.

Nico Mantl89′
79′ Pierre Fassnacht
Max Dombrowka
Tim Kircher
Christoph Ehlich59′
Manuel Maranda
Paul Grauschopf  60′
62′ René Eckardt
Alexander Winkler
73′ 78′ Nico Hammann
Moritz Heinrich
71′ Ole Käuper
Dominik Stroh-Engel65′
33′ Kilian Pagliuca
Josef Welzmüller
78′ Dominik Bock
Maximilian Krauß71′
62′ Anton-Leander Donkor
Jim-Patrick Müller
71′ Daniele Gabriele
Florian Dietz65′
Meris Skenderović
Stephan Hain

Przewaga zespołu Carl Zeiss Jena w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu trzy żółte kartki, a ich przeciwnicy cztery.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.