Liga niemiecka - 18. kolejka 2. Bundesligi: Karlsruher SC - SV Wehen Wiesbaden 0-1 (0-0)

20 grudnia na Wildparkstadion odbyło się starcie 18. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Karlsruher SC i SV Wehen. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem SV Wehen 1-0. Na stadionie stawiło się 12 693 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Sebastiana Mrowcę występującego w SV Wehen.

18. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-12-20 18:30 | Stadion: Wildparkstadion | Widzów: 12693 | Arbiter: R. Hartmann
Karlsruher SC
SV Wehen Wiesbaden
0
1
T. Knöll 69'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków jedenastka SV Wehen wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom SV Wehen: Benediktowi Röckerowi w 19. i Sassze Mockenhaupt w 24. minucie.

Drugą połowę drużyna Karlsruher SC rozpoczęła w zmienionym składzie, za Buraka Çamoglu wszedł Lukas Grozurek. W 59. minucie Marvin Ajani zastąpił Nicklasa Shipnoskiego.

Jedyną bramkę meczu dla SV Wehen zdobył Törles Knöll w 69. minucie. W następstwie utraty gola trener Karlsruher SC postanowił zagrać agresywniej. W 72. minucie zmienił obrońcę Damiana Roßbacha i na pole gry wprowadził napastnika Antona Finka, który w bieżącym sezonie ma na koncie już trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością.

W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Phillipa Tietza z SV Wehen, a w 74. minucie Marvina Wanitzka z drużyny przeciwnej. W 76. minucie Gökhan Gül został zmieniony przez Tobiasa Schwede'a, co miało wzmocnić zespół SV Wehen. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Lukasa Frödego na Marca Djuricina. Po chwili trener SV Wehen postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Törlesa Knölla wszedł Jakov Medić, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce SV Wehen utrzymać prowadzenie.

W 90. minucie kartkę obejrzał Daniel Gordon z drużyny gospodarzy.

Heinz Lindner
90′ Daniel Gordon
Niklas Dams
David Pisot
Gökhan Gül76′
72′ Damian Roßbach
Sascha Mockenhaupt24′
Marco Thiede
Benedikt Röcker19′
46′ Burak Can Çamoglu
Marvin Ajani59′
Marc Lorenz
Daniel-Kofi Kyereh
80′ Lukas Fröde
Max Dittgen
Manuel Stiefler
Paterson Chato Nguendong
74′ Marvin Wanitzek
Michael Boris Guthörl
46′ Lukas Grozurek
Giona Leibold
80′ Marco Djuricin
Tobias Schwede76′
72′ Anton Fink
Nicklas Shipnoski59′
Dominik Kother
Marcel Titsch-Rivero
Saliou Sané
Phillip Tietz73′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter pokazał dwie żółte kartki zawodnikom Karlsruher SC, natomiast piłkarzom gości przyznał trzy.