Liga niemiecka - 18. kolejka 2. Bundesligi: 1. FC Nuernberg - SG Dynamo Drezno 2-0 (1-0)

20 grudnia na Max-Morlock-Stadion w Norymberdze odbyło się spotkanie 18. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami FC Nuernberg i Dynama Drezno. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Nuernberg 2-0. Na stadionie zasiadło 29 741 widzów.

18. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-12-20 18:30 | Stadion: Max-Morlock-Stadion | Widzów: 29741 | Arbiter: M. Jöllenbeck
1. FC Nuernberg
SG Dynamo Drezno
2
0
R. Hack 33',53'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 13 razy. Zespół FC Nuernberg wygrał aż siedem razy, zremisował pięć, a przegrał tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC Nuernberg w 33. minucie spotkania, gdy Robin Hack zdobył pierwszą bramkę. Sytuację bramkową stworzył Hanno Behrens.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki FC Nuernberg.

Drugą połowę zespół FC Nuernberg rozpoczął w zmienionym składzie, za Enrica Valentiniego wszedł Tim-Henry Handwerker. Także w jedenastce Dynama Drezno w czasie przerwy zaszły zmiany, za Niklasa Kreuzera wszedł Dzenis Burnic.

Niedługo później Robin Hack wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Nuernberg, strzelając kolejnego gola w 53. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola po raz kolejny asystował Hanno Behrens.

W 66. minucie kartkę otrzymał Patrick Ebert z zespołu gości. W 68. minucie Patrick Ebert został zastąpiony przez Ransforda Königsdörffera. Między 72. a 86. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości i dwie drużynie przeciwnej.

W 77. minucie Nikola Dovedan został zmieniony przez Patricka Errasa, co miało wzmocnić jedenastkę FC Nuernberg. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Linusa Wahlqvista na Maksa Kulkego. Kibice FC Nuernberg nie mogli już doczekać się wprowadzenia Feliksa Lohkempera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Robin Hack. W czwartej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Felix Lohkemper, piłkarz gospodarzy.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Jannik Müller
46′ Enrico Valentini
Brian Tømming Hamalainen
77′ Nikola Dovedan
Linus Wahlqvist79′ 83′
Hanno Behrens
Bariş Atik85′
Johannes Geis
Patrick Ebert66′ 68′
 33′, 53′ 86′ 90′ Robin Hack
Patrick Wiegers
46′ Tim-Henry Handwerker
Kevin Ehlers
Lukas Mühl
Dzenis Burnic46′
77′ 80′ Patrick Erras
Simon Gollnack
90′ 90′ Felix Lohkemper
Ransford-Yeboah Königsdörffer68′ 72′
Adam Zrelak
Luka Štor

Arbiter pokazał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Dynama Drezno przyznał cztery.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.