Liga niemiecka - 18. kolejka 2. Bundesligi: 1. FC Heidenheim 1846 - VfL Osnabrück 3-1 (1-0)

22 grudnia na Voith-Arena w Heidenheim an der Brenz odbył się mecz 18. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami FC Heidenheim i VfL Osnabrueck. Starcie zakończyło się zwycięstwem FC Heidenheim 3-1. Na stadionie stawiło się 12 100 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Davida Blachę występującego w VfL Osnabrueck.

B. Henning 75'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć pojedynków drużyna FC Heidenheim wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Dwa mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu to piłkarze FC Heidenheim otworzyli wynik. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Robert Leipertz. To już szóste trafienie tego zawodnika w sezonie. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Konstantin Kerschbaumer.

Jedyną żółtą kartkę w pierwszej połowie obejrzał Felix Agu z zespołu gości. Była to 30. minuta meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny FC Heidenheim.

W 63. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Ulricha Taffertshofera, piłkarza VfL Osnabrueck. Chwilę później trener FC Heidenheim postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł David Otto, a murawę opuścił Jonas Föhrenbach.

Trzeba było trochę poczekać, aby Tim Kleindienst wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Heidenheim, zdobywając kolejną bramkę w 66. minucie starcia. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie. Bramka padła po podaniu Marca Schnatterera.

W 71. minucie Kevin Friesenbichler został zmieniony przez Marcosa Álvareza. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole VfL Osnabrueck doszło do zmiany. Marc Heider wszedł za Niklasa Schmidta.

Mimo że drużyna gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 62 ataki oddała tylko pięć celnych strzałów, to w końcu strzeliła długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W 75. minucie bramkę kontaktową zdobył Brian Henning.

W 76. minucie w zespole FC Heidenheim doszło do zmiany. Maurice Multhaup wszedł za Marca Schnatterera. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Ulrich Taffertshofer osłabiając drużynę VfL Osnabrueck. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 63. minucie. Trener VfL Osnabrueck wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Svena Köhlera. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Anas Ouahim.

W 85. minucie w drużynie FC Heidenheim doszło do zmiany. Arne Feick wszedł za Roberta Leipertza. Na dwie minuty przed zakończeniem meczu żółtą kartkę dostał Norman Theuerkauf z FC Heidenheim.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 89. minucie Tim Kleindienst po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 3-1. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się David Otto.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-1.

Felix Agu30′
65′ Jonas Föhrenbach
Moritz Heyer
76′ Marc Schnatterer
Anas Ouahim85′
88′ Norman Theuerkauf
Niklas Schmidt72′
 66′, 89′ Tim Kleindienst
Ulrich Taffertshofer63′ 81′
 21′ 85′ Robert Leipertz
Kevin Friesenbichler71′
Vitus Eicher
David Buchholz
Timo Beermann
Adam Sušac
85′ Arne Feick
Kevin Wolze
Robert Strauss
Manuel Farrona Pulido
Merveille Biankadi
Nico Granatowski
76′ Maurice Multhaup
Sven Köhler85′
Kevin Sessa
Marcos Alvarez71′
65′ David Otto
Benjamin Girth
Stefan Schimmer
Marc Heider72′

Zespół FC Heidenheim zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom gości, natomiast piłkarzom FC Heidenheim przyznał jedną żółtą.