Liga niemiecka - 17. kolejka 3. ligi: Hallescher FC - MSV Duisburg 1-0 (0-0)

30 listopada na ERDGAS Sportpark odbyło się starcie 17. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami Hallescher FC i MSV Duisburg. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Hallescher FC 1-0. Na stadionie zasiadło 7 508 widzów.

17. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-11-30 14:00 | Stadion: ERDGAS Sportpark | Widzów: 7508 | Arbiter: D. Siebert
Hallescher FC
MSV Duisburg
1
0
T. Boyd 89'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Jedenastka MSV Duisburg (”Zebry”) wygrała aż trzy razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom MSV Duisburg: Timowi Albutatowi w 9. i Vincentowi Vermeijowi w 13. minucie.

W 50. minucie kartką został ukarany Björn Jopek, piłkarz Hallescher FC. W 52. minucie w jedenastce Hallescher FC doszło do zmiany. Julian Guttau wszedł za Björna Jopka.

W 61. minucie Jonas Nietfeld został zmieniony przez Terrence'a Boyda. A trener ”Zebr” wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Arnolda Budimbu. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Leroy-Jacques Mickels. W 75. minucie w drużynie MSV Duisburg doszło do zmiany. Lukas Daschner wszedł za Ahmeta Engina.

Chwilę później trener Hallescher FC postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Felix Wolfgang, a murawę opuścił Florian Hansch. Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał kartkę Jannesowi Vollertowi z Hallescher FC.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hallescher FC w 89. minucie spotkania, gdy Terrence Boyd zdobył pierwszą bramkę. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Pascal Sohm.

W doliczonej pierwszej minucie meczu w drużynie MSV Duisburg doszło do zmiany. Sinan Karweina wszedł za Tima Albutata.

Joshua Bitter
85′ Jannes Vollert
Vincent Gembalies
Bentley Baxter Bahn
Arne Sicker
50′ 52′ Björn Jopek
Tim Albutat9′ 90′
Dennis Mast
Yassin Ben Balla
Antonios Papadopoulos
Ahmet Emin Engin75′
61′ Jonas Nietfeld
Leroy-Jacques Mickels75′
76′ Florian Hansch
Steven Deana
52′ Julian Guttau
Florian Brügmann
Jan Washausen
Migel-Max Schmeling
76′ Felix Werner Wolfgang Drinkuth
Arnold Budimbu75′
61′  89′ Terrence Anthony Boyd
Lukas Daschner75′
Mathias Fetsch
Sinan Karweina90′

Przewaga jedenastki MSV Duisburg w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespół poniósł porażkę.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po dwie żółte kartki.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.