Liga niemiecka - 17. kolejka 3. ligi: FC Viktoria Köln - 1. FC Kaiserslautern 2-4 (0-2)

30 listopada na Sportpark Höhenberg w Kolonii odbył się pojedynek 17. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami Viktorii Koeln i FC Kaiserslautern. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Kaiserslautern 4-2. Spotkanie obejrzało 6 437 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć André Deja występującego w Viktorii Koeln.

17. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-11-30 14:00 | Stadion: Sportpark Höhenberg | Widzów: 6437 | Arbiter: P. Schwengers
S. Skarlatidis 88'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze FC Kaiserslautern (”FCK”) nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 10. minucie na listę strzelców wpisał się Janik Bachmann.

W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Christiana Kühlwettera z FC Kaiserslautern, a w 33. minucie Marta Ristla z drużyny przeciwnej.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna ”FCK”, strzelając kolejnego gola. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik na 0-2 podwyższył Christian Kühlwetter. Przy zdobyciu bramki pomógł Timmy Thiele.

Na drugą połowę zespół Viktorii Koeln wyszedł w zmienionym składzie, za Marta Ristla wszedł Kai Klefisch. Trener FC Kaiserslautern postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 46. minucie na plac gry wszedł Gino Fechner, a murawę opuścił Carlo Sickinger.

W końcu rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 64. minucie celnym strzałem popisał się Timmy Thiele. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie. Asystę przy bramce zanotował Hendrick Zuck.

Kibice Viktorii Koeln nie mogli już doczekać się wprowadzenia Svena Kreyera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Hamza Saghiri. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić pierwszą bramkę.

Piłkarze Viktorii Koeln szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy pierwszą bramkę dla zespołu gospodarzy zdobył Mike Wunderlich. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie. W zdobyciu bramki pomógł Sven Kreyer.

W 70. minucie za Christiana Kühlwettera wszedł Simon Skarlatidis. W 76. minucie w jedenastce Viktorii Koeln doszło do zmiany. Bernard Kyere-Mensah wszedł za Simona Handle'a. Na osiem minut przed zakończeniem starcia arbiter pokazał kartkę André Hainaultowi z FC Kaiserslautern.

W 84. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Mike Wunderlich z Viktorii Koeln. W 85. minucie w drużynie FC Kaiserslautern doszło do zmiany. Lucas Röser wszedł za Timmego Thielego.

Na cztery minuty przed zakończeniem pojedynku kartką został ukarany Tobias Willers, piłkarz Viktorii Koeln.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 88. minucie wynik na 2-4 podwyższył Simon Skarlatidis. Bramka padła po podaniu André Hainaulta.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartkę dostał Fabian Holthaus, zawodnik gospodarzy. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-4.

Lennart Grill
90′ Fabian Holthaus
André Hainault82′
Steffen Lang
Philipp Hercher
86′ Tobias Willers
Kevin Kraus
Marcel Gottschling
Dominik Schad
76′ Simon Handle
Florian Pick
Kevin Holzweiler
Janik Bachmann  10′
33′ 46′ Mart Ristl
Carlo Sickinger46′
69′ Hamza Saghiri
Hendrick Zuck
 69′, 84′ (k.) Mike Wunderlich
Theodor Bergmann
76′ Bernard Kyere-Mensah
Gino Fechner46′
André Dej
Simon Skarlatidis70′  88′
Moritz Fritz
Manfred Starke
46′ Kai Klefisch
Andri Rúnar Bjarnason
69′ Sven Kreyer
Lucas Röser85′

Przewaga zespołu Viktorii Koeln w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi jedenastka poniosła porażkę. Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu ”FCK”, który potrzebował tylko siedmiu celnych strzałów, żeby cztery razy pokonać bramkarza rywali.

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.