Liga niemiecka - 17. kolejka 2. Bundesligi: VfL Osnabrück - SG Dynamo Drezno 3-0 (1-0)

W meczu 17. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 15 grudnia, jedenastka VfL Osnabrueck zwyciężyła z Dynamem Drezno 3-0 (1-0). Mecz na Bremer Brücke w Osnabrück obejrzało 15 352 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć Davida Blachę występującego w VfL Osnabrueck.

B. Ajdini 78'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 spotkań jedenastka VfL Osnabrueck wygrała cztery razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 16. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Moritza Heyera z VfL Osnabrueck, a w 35. minucie Patricka Eberta z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Moritz Heyer wywołał eksplozję radości wśród kibiców VfL Osnabrueck, zdobywając bramkę w 41. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Brian Henning.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny VfL Osnabrueck.

Na drugą połowę zespół Dynama Drezno wyszedł w zmienionym składzie, za Alexandra Jeremejeffa wszedł Luka Štor.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół VfL Osnabrueck, strzelając kolejnego gola. W 54. minucie wynik na 2-0 podwyższył Niklas Schmidt.

Niedługo później trener VfL Osnabrueck postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 68. minucie na plac gry wszedł Sven Köhler, a murawę opuścił Niklas Schmidt. Jedyną kartkę w drugiej połowie otrzymał René Klingenburg z Dynama Drezno. Była to 69. minuta pojedynku. W 70. minucie za Briana Henninga wszedł Marcos Álvarez.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy VfL Osnabrueck w 78. minucie spotkania, gdy Bashkim Ajdini zdobył trzecią bramkę. W 82. minucie René Klingenburg został zmieniony przez Briana Tømminga, a za Patricka Eberta wszedł na boisko Max Kulke, co miało wzmocnić jedenastkę Dynama Drezno. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Moritza Heyera na Adama Sušaca.

Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 3-0.

Chris Loewe
 78′ Bashkim Ajdini
Patrick Ebert35′ 89′
70′ Brian Henning
Sascha Horvath
 41′ 16′ 84′ Moritz Heyer
René Klingenburg69′ 82′
 54′ 68′ Niklas Schmidt
Patrick Wiegers
84′ Adam Sušac
Jannik Müller
Manuel Farrona Pulido
Brian Tømming Hamalainen82′
Nico Granatowski
Linus Wahlqvist
68′ Sven Köhler
Dzenis Burnic
70′ Marcos Alvarez
Max Kulke89′
Benjamin Girth
Justin Leonard Löwe
Marc Heider
Matthäus Taferner

Luka Štor46′

Wyjątkowa nieporadność napastników Dynama Drezno była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy dwie.