Liga niemiecka - 17. kolejka 2. Bundesligi: FC St. Pauli - SV Wehen Wiesbaden 3-1 (1-0)

14 grudnia na Millerntor-Stadion w Hamburgu odbyło się spotkanie 17. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami FC St. Pauli i SV Wehen. Mecz zakończył się zwycięstwem FC St. Pauli 3-1. Na stadionie zasiadło 29 211 widzów.

17. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-12-14 13:00 | Stadion: Millerntor-Stadion | Widzów: 29211 | Arbiter: R. Kempter
M. Schäffler 70'

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Szczęście uśmiechnęło się do zawodników FC St. Pauli w 22. minucie spotkania, gdy Viktor Gyökeres strzelił pierwszego gola.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Marcel Titsch-Rivero z SV Wehen. Była to 38. minuta starcia. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FC St. Pauli.

Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartkę dostał Manuel Schäffler z drużyny gości. W 60. minucie Sebastian Ohlsson został zastąpiony przez Merta Kuyucu.

W 61. minucie w jedenastce FC St. Pauli doszło do zmiany. Rico Benatelli wszedł za Christophera Buchtmanna. Trener SV Wehen postanowił zagrać agresywniej. W 62. minucie zmienił pomocnika Marcela Titscha-Riverę i na pole gry wprowadził napastnika Törlesa Knölla, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę. Na 20 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie SV Wehen doszło do zmiany. Nicklas Shipnoski wszedł za Stefana Aignera.

Jedenastka SV Wehen wyrównała wynik meczu. W 70. minucie Manuel Schäffler wyrównał wynik meczu. To już dwunaste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 75. minucie w drużynie FC St. Pauli doszło do zmiany. Kevin Lankford wszedł za Rya Miyaichiego.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania na listę strzelców wpisał się Henk Veerman. Przy strzeleniu gola asystę zaliczył Viktor Gyökeres.

W 88. minucie w zespole SV Wehen doszło do zmiany. Benedikt Röcker wszedł za Sebastiana Mrowcę. W samej końcówce starcia kartką został ukarany Mert Kuyucu, zawodnik FC St. Pauli.

Jedenastka gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna FC St. Pauli, zdobywając kolejną bramkę. Gola na 3-1 strzelił po raz drugi w doliczonej pierwszej minucie meczu Viktor Gyökeres. W zdobyciu bramki pomógł Kevin Lankford.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Heinz Lindner
60′ Sebastian Ohlsson
Marvin Ajani
61′ Christopher Buchtmann
Paterson Chato Nguendong
Marvin Knoll
Max Dittgen
75′ Ryo Miyaichi
Sebastian Mrowca88′
Waldemar Sobota
Marcel Titsch-Rivero38′ 62′
 86′ Henk Veerman
Stefan Aigner70′
 22′, 90′ Viktor Gyökeres
Jakov Medić
60′ 89′ Mert Kuyucu
Michel Niemeyer
Marvin Senger
Benedikt Röcker88′
61′ Rico Benatelli
Jeremias Lorch
Luis Angel Coordes
Tobias Schwede
75′ Kevin Lankford
Nicklas Shipnoski70′
Borys Tashchy
Törles Knöll62′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom SV Wehen przyznał dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.