Liga niemiecka - 17. kolejka 2. Bundesligi: 1. FC Heidenheim 1846 - DSC Arminia Bielefeld 0-0

14 grudnia na Voith-Arena w Heidenheim an der Brenz odbył się mecz 17. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami FC Heidenheim i Arminii Bielefeld. Starcie zakończyło się remisem 0-0. Na stadionie zasiadło 11 200 widzów.

17. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-12-14 13:00 | Stadion: Voith-Arena | Widzów: 11200 | Arbiter: T. Stieler
1. FC Heidenheim 1846
DSC Arminia Bielefeld
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Jedenastka FC Heidenheim wygrała aż pięć razy, zremisowała tyle samo, a przegrała tylko dwa.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Manuelowi Prietlowi z Arminii Bielefeld. Była to 13. minuta pojedynku.

Trener FC Heidenheim postanowił zagrać agresywniej. W 65. minucie zmienił pomocnika Marca Schnatterera i na pole gry wprowadził napastnika Davida Ottę, który w bieżącym sezonie ma na koncie jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. A kibice Arminii Bielefeld nie mogli już doczekać się wprowadzenia Cebia Soukou. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Jonathan Clauss.

Na siedem minut przed zakończeniem starcia arbiter ukarał kartką Andreasa Voglsammera, zawodnika gości. W 85. minucie za Jóana Edmundssona wszedł Nils Seufert. W tej samej minucie Robert Leipertz został zmieniony przez Stefana Schimmera, co miało wzmocnić zespół FC Heidenheim. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcela Hartla na Toma Schütza.

Jóan Símun Edmundsson85′
65′ Marc Schnatterer
Marcel Hartel90′
Norman Theuerkauf
Manuel Prietl13′
Tim Kleindienst
Fabian Klos
85′ Robert Leipertz
Nils Seufert85′
65′ David Otto
Cebio Soukou77′
85′ Stefan Schimmer
Sven Schipplock

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia nie ukarał piłkarzy FC Heidenheim żadną kartką, natomiast zawodnikom gości przyznał dwie żółte.

Jedenastka gospodarzy w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Natomiast drużyna Arminii Bielefeld w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.