Liga niemiecka - 16. kolejka 2. Bundesligi: SV Wehen Wiesbaden - SV Darmstadt 1898 0-0

8 grudnia na BRITA-Arena w Wiesbaden odbyło się starcie 16. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami SV Wehen i SV Darmstadt. Spotkanie zakończyło się remisem 0-0. Mecz obejrzało 8 034 widzów.

16. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-12-08 13:30 | Stadion: BRITA-Arena | Widzów: 8034 | Arbiter: M. Jöllenbeck
SV Wehen Wiesbaden
SV Darmstadt 1898
0
0

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Drużyna SV Darmstadt wygrała aż 10 razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko sześć.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 19. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Maksa Dittgena z SV Wehen, a w 34. minucie Marcela Hellera z drużyny przeciwnej.

W 65. minucie Paik Seung-Ho został zastąpiony przez Yannicka Starka. Chwilę później trener SV Darmstadt postanowił wzmocnić linię pomocy i w 69. minucie zastąpił zmęczonego Marcela Hellera. Na boisko wszedł Tim Skarke, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

W 72. minucie w drużynie SV Wehen doszło do zmiany. Tobias Schwede wszedł za Marcela Titscha-Riverę. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku czerwoną kartkę obejrzał Guðlaugur Pálsson, tym samym zespół gości musiał znaczną część drugiej połowy grać w dziesiątkę, ale utrzymał korzystny wynik. Kibice SV Wehen nie mogli już doczekać się wprowadzenia Törlesa Knölla. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Max Dittgen.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie obejrzał Marvin Mehlem z drużyny gości. Była to 86. minuta spotkania. W 90. minucie w zespole SV Darmstadt doszło do zmiany. Mathias Honsak wszedł za Marvina Mehlema.

Immanuel Höhn
19′ 82′ Max Dittgen
Marcel Heller34′ 69′
Daniel-Kofi Kyereh
Tobias Kempe
Jeremias Lorch
Marvin Mehlem86′ 90′
72′ Marcel Titsch-Rivero
Tim Skarke69′
72′ Tobias Schwede
Yannick Stark65′
Nicklas Shipnoski
Erich Berko
82′ Törles Knöll
Johannes Wurtz

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze SV Darmstadt otrzymali w meczu dwie żółte kartki i jedną czerwoną, a ich przeciwnicy jedną żółtą.

Drużyna SV Wehen w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.