Liga niemiecka - 16. kolejka 2. Bundesligi: SSV Jahn 2000 Ratyzbona - FC St. Pauli 1-0 (1-0)

W spotkaniu 16. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 8 grudnia, zespół SSV Jahn zwyciężył z FC St. Pauli 1-0 (1-0). Mecz na Continental Arena w Ratyzbonie obejrzało 15 026 widzów.

16. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-12-08 13:30 | Stadion: Jahnstadion Regensburg | Widzów: 15026 | Arbiter: S. Waschitzki
SSV Jahn 2000 Ratyzbona
FC St. Pauli
1
0
M. Grüttner 42'

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Trzeba było trochę poczekać, aby Marco Grüttner wywołał eksplozję radości wśród kibiców SSV Jahn , zdobywając bramkę w 42. minucie starcia. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zanotował Andreas Albers.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu SSV Jahn.

W 52. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Benedikta Sallera z SSV Jahn, a w 56. minucie Philippa Ziereisa z drużyny przeciwnej. W 63. minucie Benedikt Saller zastąpił Floriana Heistera.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie FC St. Pauli doszło do zmiany. Luis Coordes wszedł za Jamesa Lawrence'a. W 69. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Philipp Ziereis osłabiając zespół gości. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 56. minucie. W 81. minucie Henk Veerman został zmieniony przez Borisa Tashchiego, a za Matsa Moellera wszedł na boisko Finn Becker, co miało wzmocnić zespół FC St. Pauli. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Andreasa Albersa na Jana-Marca Schneidera.

Na pięć minut przed zakończeniem pojedynku arbiter pokazał żółtą kartkę Benediktowi Gimberowi z drużyny gospodarzy. Kibice SSV Jahn nie mogli już doczekać się wprowadzenia Erika Wekessera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Sebastian Stolze. W doliczonej trzeciej minucie meczu sędzia ukarał żółtą kartką Waldemara Sobotę, piłkarza FC St. Pauli.

Mert Kuyucu
85′ Benedikt Gimber
James Alexander Lawrence67′
Sebastian Nachreiner
Leo Skiri Oestigaard
Chima Okoroji
Luca-Milan Zander
52′ 63′ Benedikt Saller
Philipp Ziereis56′ 69′
Max Besuschkow
Marvin Knoll
Jann-Christopher George
Ryo Miyaichi
87′ Sebastian Stolze
Mats Moeller Daehli83′
81′ Andreas Albers Nielsen
Waldemar Sobota90′
 42′ Marco Grüttner
Sebastian Ohlsson
63′ Florian Heister
Kevin Lankford
81′ Jan-Marc Schneider
Viktor Gyökeres
87′ Erik Wekesser
Borys Tashchy81′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy FC St. Pauli otrzymali w meczu dwie żółte kartki oraz jedną czerwoną, a ich przeciwnicy dwie żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.