Liga niemiecka - 15. kolejka 3. ligi: FC Bayern München II - 1. FC Magdeburg 2-1 (2-0)

10 listopada na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium odbyło się starcie 15. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami Bayernu II i FC Magdeburg. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Bayernu II 2-1. Pojedynek obejrzało 3 613 widzów.

15. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-11-10 13:00 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Widzów: 3613 | Arbiter: A. Aarnink
FC Bayern München II
1. FC Magdeburg
2
1
S. Singh 21',30'
S. Bertram 69'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Trzeba było trochę poczekać, aby Sarpeet Singh wywołał eksplozję radości wśród kibiców Bayernu II , strzelając gola w 21. minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Jannik Rochelt.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Bayernu II w 30. minucie spotkania, gdy Sarpeet Singh zdobył drugą bramkę. Przy zdobyciu bramki pomagał Derrick Köhn.

W 31. minucie sędzia pokazał kartkę Timowi Kernowi, piłkarzowi gospodarzy. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

W 64. minucie Jannik Rochelt został zmieniony przez Mickaëla Cuisance'a. Chwilę później trener FC Magdeburg postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Tarka Chaheda. Na boisko wszedł Sirlord Conteh, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Zawodnicy FC Magdeburg w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 21 minut przed zakończeniem drugiej połowy na listę strzelców wpisał się Sören Bertram. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Asystę przy bramce zaliczył Thore-Andreas Jacobsen.

W 79. minucie Timo Kern został zmieniony przez Maximiliana Welzmüllera, co miało wzmocnić jedenastkę Bayernu II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Rica Preißingera na Manfreda Oseia-Kwadwę. W 82. minucie arbiter przyznał kartkę Tobiasowi Müllerowi z drużyny gości. Po chwili trener Bayernu II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 88. minucie na plac gry wszedł Alexander Nollenberger, a murawę opuścił Kwasi Wriedt.

W doliczonym czasie gry w zespole FC Magdeburg doszło do zmiany. Philipp Harant wszedł za Dominika Ernsta. Drużynie FC Magdeburg zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Bayernu II.

Tobias Müller82′
 21′, 30′ Sarpreet Singh
Tarek Chahed67′
31′ 79′ Timo Kern
Sören Bertram  69′
64′ Jannik Rochelt
Jürgen Fatmir Gjasula
Paul Will
Rico Preißinger83′
Leon Dajaku
Christian Beck
88′ Kwasi Okyere Wriedt
Philipp Harant90′
64′ Mickaël Cuisance
Sirlord Calvin Conteh67′
Maximilian Franzke
Charles-Elie Laprevotte
79′ Maximilian Welzmüller
Manfred Osei-Kwadwo83′
88′ Alexander Nollenberger
Björn Rother

Zawodnicy obu drużyn obejrzeli po jednej żółtej kartce.