Liga niemiecka - 15. kolejka 2. Bundesligi: VfL Bochum 1848 - FC Erzgebirge Aue 2-0 (0-0)

W meczu 15. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, który rozegrany został 30 listopada, drużyna VfL Bochum zwyciężyła z Erzgebirge Aue 2-0 (0-0). Mecz na Vonovia Ruhrstadion obejrzało 14 794 widzów.

15. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-11-30 13:00 | Stadion: Vonovia Ruhrstadion | Widzów: 14794 | Arbiter: P. Alt
VfL Bochum 1848
FC Erzgebirge Aue
2
0
A. Losilla 61'
L. Samson 90' (samob.)

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 18 pojedynków zespół Erzgebirge Aue wygrał sześć razy, ale więcej przegrywał, bo dziewięć razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 29. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Marka Mihojevicia z Erzgebirge Aue, a w 32. minucie Anthony'ego Losillę z drużyny przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Anthony Losilla wywołał eksplozję radości wśród kibiców VfL Bochum , strzelając gola w 61. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Miloš Pantović.

W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Danila Soaresa z VfL Bochum, a w 72. minucie Toma Baumgarta z drużyny przeciwnej. Trener Erzgebirge Aue wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Philippa Zulechnera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Dominik Wydra. W 78. minucie za Miloša Pantovicia wszedł Simon Zoller.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia żółtą kartkę dostał Philipp Zulechner z Erzgebirge Aue. W tej samej minucie w drużynie Erzgebirge Aue doszło do zmiany. Christoph Daferner wszedł za Toma Baumgarta. W 85. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Marko Mihojević osłabiając zespół Erzgebirge Aue. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 29. minucie.

Trener VfL Bochum postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Manuel Wintzheimer, a murawę opuścił Chung-yong Lee. W tej samej minucie w zespole Erzgebirge Aue doszło do zmiany. Nicolás Sessa wszedł za Floriana Krügera.

W czwartej minucie doliczonego czasu meczu do własnej bramki trafił zawodnik Erzgebirge Aue Louis Samson. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 2-0.

Marko Mihojević29′ 85′
71′ Danilo Teodoro Soares
Louis Samson 90′ (samob.)
86′ Chung-yong Lee
Dominik Wydra73′
 61′ 32′ Anthony Losilla
Florian Krüger86′
78′ Miloš Pantović
Christoph Daferner81′
86′ Manuel Wintzheimer
Njegoš Kupusović
78′ Simon Zoller
Philipp Zulechner73′ 81′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki i jedną czerwoną piłkarzom Erzgebirge Aue, natomiast zawodnikom gospodarzy pokazał dwie żółte.

Drużyna VfL Bochum w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.