Liga niemiecka - 15. kolejka 2. Bundesligi: SG Dynamo Drezno - Kieler SV Holstein 1900 1-2 (0-2)

30 listopada na Rudolf-Harbig-Stadion w Dreznie odbył się pojedynek 15. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Dynama Drezno i Kieler Holstein. Starcie zakończyło się zwycięstwem Kieler Holstein 2-1. Na stadionie zasiadło 24 811 widzów.

15. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-11-30 13:00 | Stadion: Rudolf-Harbig-Stadion | Widzów: 24811 | Arbiter: C. Günsch
S. Özcan 30'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 16 razy. Zespół Kieler Holstein wygrał aż dziewięć razy, zremisował dwa, a przegrał tylko pięć.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu to piłkarze Kieler Holstein otworzyli wynik. W 14. minucie bramkę zdobył Emmanuel Iyoha. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Lee Jae-Sung.

W 20. minucie kartką został ukarany René Klingenburg, zawodnik gospodarzy.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Kieler Holstein, zdobywając kolejną bramkę. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Salih Özcan. Asystę zanotował Janni-Luca Serra.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę jedenastka Dynama Drezno wyszła w zmienionym składzie, za Jannisa Nikolaou, Niklasa Kreuzera weszli Bariş Atik, Chris Loewe. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Dynamo Drezno: Kevinowi Ehlersowi w 47. i Florianowi Ballasowi w 56. minucie.

W 62. minucie za Emmanuela Iyohę wszedł Makana Baku. Po chwili trener Dynama Drezno postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Luka Štor, a murawę opuścił Dzenis Burnic.

Dopiero w drugiej połowie Florian Ballas wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dynama Drezno, strzelając gola w 79. minucie spotkania. Trener Kieler Holstein wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Salima Khelifiego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy. Murawę musiał opuścić Aleksandar Ignjovski.

W doliczonej drugiej minucie starcia w jedenastce Kieler Holstein doszło do zmiany. Dominik Schmidt wszedł za Janniego-Lucę Serrę. Drużynie Dynama Drezno zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Kieler Holstein.

Ioannis Gelios
 79′ 56′ Florian Ballas
Aleksandar Ignjovski83′
47′ Kevin Ehlers
Phil Neumann
46′ Niklas Kreuzer
Stefan Thesker
Jannik Müller
Johannes van den Bergh
70′ Dzenis Burnic
Hauke Wahl
20′ René Klingenburg
Jae-Sung Lee
Max Kulke
Jonas Meffert
46′ Jannis Nikolaou
Dominik Reimann
46′ Chris Loewe
Dominik Schmidt90′
Brian Tømming Hamalainen
Young-Jae Seo
Linus Wahlqvist
Darko Todorović
46′ Bariş Atik
Daniel Patrick Hanslik
70′ Luka Štor
Lion Lauberbach

Sędzia nie ukarał piłkarzy Kieler Holstein żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał trzy żółte.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.