Liga niemiecka - 15. kolejka 2. Bundesligi: 1. FC Heidenheim 1846 - SpVgg Greuther Fürth 1-0 (0-0)

1 grudnia na Voith-Arena w Heidenheim an der Brenz odbyło się starcie 15. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami FC Heidenheim i Greuther Fuerth. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Heidenheim 1-0. Na stadionie stawiło się 10 700 widzów.

15. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-12-01 13:30 | Stadion: Voith-Arena | Widzów: 10700 | Arbiter: F. Willenborg
1. FC Heidenheim 1846
SpVgg Greuther Fürth
1
0
T. Kleindienst 63'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 10 pojedynków drużyna Greuther Fuerth (”Listki Koniczyny”) wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Mecz rozpoczął się fatalnie dla zespołu Greuther Fuerth. W siódmej minucie arbiter wskazał na wapno, ale Maximilian Wittek nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. W ten sposób szansy na zmianę rezultatu spotkania nie wykorzystała drużyna gości.

W 29. minucie Marco Caligiuri zastąpił Paula Jaeckla. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Paulowi Seguinowi z Greuther Fuerth. Była to 45. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 48. minucie arbiter ukarał kartką Roberta Leipertza, piłkarza gospodarzy. Kibice FC Heidenheim nie mogli już doczekać się wprowadzenia Stefana Schimmera. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie aż trzy zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić Konstantin Kerschbaumer. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięskiego gola.

Jedyną bramkę meczu dla FC Heidenheim zdobył Tim Kleindienst w 63. minucie. Bramka padła po podaniu Marca Schnatterera.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Greuther Fuerth: Sebastianowi Ernstowi w 70. i Tobiasowi Mohrowi w 88. minucie. W 75. minucie Marvin Stefaniak został zmieniony przez Tobiasa Mohra, a za Sebastiana Ernsta wszedł na boisko Jamie Leweling, co miało wzmocnić jedenastkę Greuther Fuerth. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Roberta Leipertza na Jonasa Föhrenbacha oraz Marca Schnatterera na Maurice'a Multhaupa.

Marco Meyerhöfer
79′ Marc Schnatterer
Maximilian Wittek 7′ (k.)
Niklas Bernd Dorsch
Sebastian Ernst70′ 89′
Sebastian Griesbeck
Paul Seguin45′
57′ Konstantin Kerschbaumer
Branimir Hrgota
Norman Theuerkauf
Daniel Keita-Ruel
48′ 79′ Robert Leipertz
Marvin Stefaniak75′
 63′ Tim Kleindienst
Paul Jaeckel29′
79′ Jonas Föhrenbach
David Raum
Robert Strauss
Jamie Leweling89′
Merveille Biankadi
Tobias Mohr75′ 88′
79′ Maurice Multhaup
Kenny Prince Redondo
David Otto
Hans Nunoo Sarpei
57′ Stefan Schimmer

Drużyna Greuther Fuerth miała 10 szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.