Liga niemiecka - 14. kolejka 3. ligi: MSV Duisburg - KFC Uerdingen 05 2-0 (2-0)

4 listopada na Schauinsland-Reisen-Arena odbył się mecz 14. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami MSV Duisburg i KFC Uerdingen 05. Pojedynek zakończył się zwycięstwem MSV Duisburg 2-0. Spotkanie obejrzało 15 442 widzów.

14. kolejka Niemcy - 3. liga
2019-11-04 19:00 | Stadion: Schauinsland-Reisen-Arena | Widzów: 15442 | Arbiter: A. Sather
MSV Duisburg
KFC Uerdingen 05
2
0
L. Daschner 22'
L. Mickels 45'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Drużyna MSV Duisburg (”Zebry”) wygrała aż pięć razy, zremisowała cztery, a przegrała tylko raz.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 15. minucie kartką został ukarany Arne Sicker, zawodnik MSV Duisburg.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy MSV Duisburg w 22. minucie spotkania, gdy Lukas Daschner zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom KFC Uerdingen 05: Adamowi Matuszczykowi w 24. i Jeanowi-Manuelowi Mbomowi w 38. minucie.

Drużyna KFC Uerdingen 05 ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka ”Zebr”, strzelając kolejnego gola. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry na listę strzelców wpisał się Leroy-Jacques Mickels. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Arne Sicker.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-0.

W 53. minucie Jean-Manuel Mbom został zastąpiony przez Osayamena Osawego. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole ”Zebr” doszło do zmiany. Lukas Scepanik wszedł za Lukasa Daschnera.

Po chwili trener MSV Duisburg postanowił wzmocnić linię napadu i w 79. minucie zastąpił zmęczonego Vincenta Vermeija. Na boisko wszedł Petar Slišković, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 84. minucie w drużynie MSV Duisburg doszło do zmiany. Arnold Budimbu wszedł za Leroya-Jacques'a Mickelsa. W doliczonej pierwszej minucie spotkania kartkami zostali ukarani Alexander Bittroff, Tom Boere z jedenastki KFC Uerdingen 05.

Assani Lukimya-Mulongoti
15′ Arne Sicker
Oliver Steurer66′
Moritz Stoppelkamp
Manuel Konrad
 45′ 84′ Leroy-Jacques Mickels
Adam Matuszczyk24′
Tim Albutat
Jean-Manuel Mbom38′ 53′
 22′ 71′ Lukas Daschner
Roberto Rodriguez
Maximilian Jansen
Tom Boere90′
79′ Vincent Vermeij
Christian Kinsombi53′
Steven Deana
Philipp Bachmeier
Florian Brügmann
Selim Gündüz
84′ Arnold Budimbu
Patrick Pflücke
Ahmet Emin Engin
Boubacar Barry66′
71′ Lukas Scepanik
Franck Evina53′
Sinan Karweina
Ali Ibrahimaj
79′ Petar Slišković
Osayamen Osawe53′

Piłkarze MSV Duisburg otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy cztery.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.