Liga niemiecka - 14. kolejka 3. ligi: FSV Zwickau - SG Sonnenhof Großaspach 0-1 (0-0)

W meczu 14. kolejki niemieckiej 3. ligi, który rozegrany został 1 listopada, zespół FSV Zwickau przegrał z SG Sonnenhof 0-1 (0-0). Mecz na GGZ Arena obejrzało 5 142 widzów.

K. Brünker 57'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć pojedynków zespół SG Sonnenhof wygrał trzy razy i tyle samo razy przegrywał. Żadne starcie nie zakończyło się remisem.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Sebastian Bösel z SG Sonnenhof. Była to 45. minuta spotkania.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Jedynego gola meczu strzelił Kai Brünker dla drużyny SG Sonnenhof. Bramka padła w tej samej minucie. Przy zdobyciu bramki asystę zaliczył Panagiotis Vlachodimos.

W 59. minucie arbiter ukarał kartką Juliusa Reinhardta, piłkarza gospodarzy. Kibice FSV Zwickau nie mogli już doczekać się wprowadzenia Mariusa Hauptmanna. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Fabio Viteritti. W 69. minucie René Lange został zastąpiony przez Gerrita Wegkampa.

W tej samej minucie trener SG Sonnenhof postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Eric Hottmann, a murawę opuścił Niklas Sommer. W 78. minucie Elias Huth został zmieniony przez Denisa Jäpla, co miało wzmocnić drużynę FSV Zwickau. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Kaiego Brünkera na Marca Hingerla w 85. minucie oraz Onura Ünlücifciego na McKinze'a Gainesa w tej samej minucie.

Niklas Sommer69′
69′ René Lange
Sebastian Bösel45′
59′ Julius Reinhardt
Onur Ünlüçifçi90′
59′ Fabio Viteritti
Panagiotis Vlachodimos
78′ Elias Huth
Ken Gipson
59′ Marius Hauptmann
McKinze Gaines90′
Janik Mäder
Marco Hingerl85′
Sebastian Wimmer
Eric Hottmann69′
78′ Denis Jäpel
Dominik Martinović
69′ Gerrit Wegkamp
Timo Röttger

Jeśli jedenastka FSV Zwickau nie wykorzystała 13 rzutów rożnych w spotkaniu to nie mogła liczyć na zwycięstwo. Godna podkreślania była świetna praca bramkarza SG Sonnenhof. Jego postawa na przedpolu uratowała zespół przed porażką. Taki mecz nie zdarza się często. Zachował czyste konto, a rywale oddali aż 10 celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.