Liga niemiecka - 13. kolejka 3. Ligi: FC Hansa Rostock - FC Bayern München II 2-0 (0-0)

W starciu 13. kolejki niemieckiej 3. Ligi, które rozegrane zostało 28 listopada, zespół Hansy Rostock zwyciężył z Bayernem II 2-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Ostseestadion.

M. Farrona Pulido 66'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Bayernu II wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Hansa Rostock: Bentleyowi Bahnowi w 23. i Oliverowi Daedlowowi w 24. minucie.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Dopiero w drugiej połowie Julian Riedel wywołał eksplozję radości wśród kibiców Hansy Rostock, zdobywając bramkę w 60. minucie spotkania. Przy zdobyciu bramki pomógł John Verhoek.

W 66. minucie Korbinian Vollmann został zmieniony przez Maurice'a Litkę.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Hansy Rostock w 66. minucie spotkania, gdy Manuel Farrona strzelił drugiego gola. Od 72. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Między 74. a 85. minutą, boisko opuścili zawodnicy Bayernu II: Taylor Booth, Kilian Senkbeil, Dennis Waidner, na ich miejsce weszli: Remi Vita, Jann-Fiete Arp, Josip Stanišić. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Manuela Farrony, Olivera Daedlowa zajęli: Erik Engelhardt, Björn Rother. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Dennis Waidner85′
 60′ Julian Riedel
Kilian Senkbeil74′
Sven Sonnenberg
Bright Akwo Arrey-Mbi
Lukas Scherff
Alexander Lungwitz78′
24′ 81′ Oliver Daedlow
Nicolas Feldhahn
66′ Korbinian Vollmann
Jannik Rochelt
 66′ 72′ 74′ Manuel Farrona Pulido
Christopher Gavin Scott
Jan Dominic Löhmannsröben
Angelo Stiller
23′ Bentley Baxter Bahn
Daniels Ontužāns
66′ Maurice Jerome Litka
Torben Rhein
81′ Björn Rother
Maximilian Zaiser
74′ Erik Engelhardt
Jann-Fiete Arp74′

Piłkarze gospodarzy obejrzeli w meczu trzy żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy dwie.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.