Liga niemiecka - 13. kolejka 2. Bundesligi: SV Darmstadt 1898 - SSV Jahn 2000 Ratyzbona 2-2 (0-1)

W spotkaniu 13. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi, które rozegrane zostało 10 listopada, zespół SV Darmstadt zremisował z SSV Jahn 2-2 (0-1). Mecz na Merck-Stadionie am Böllenfalltor obejrzało 13 350 widzów.

13. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-11-10 13:30 | Stadion: Merck-Stadion am Böllenfalltor | Widzów: 13350 | Arbiter: A. Sather
A. Albers 90'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 19 pojedynków zespół SV Darmstadt wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo 10 razy. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W 15. minucie do własnej bramki trafił zawodnik SV Darmstadt Dario Dumić.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Marcel Correia z jedenastki gości. Była to 26. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny SSV Jahn.

W 55. minucie arbiter ukarał kartką Marca Lais, piłkarza SSV Jahn. W 66. minucie Jan-Marc Schneider został zastąpiony przez Janna-Christophera George'a.

W tej samej minucie w jedenastce SV Darmstadt doszło do zmiany. Marvin Mehlem wszedł za Mathiasa Honsaka. W 74. minucie sędzia wskazał na jedenasty metr, ale Serdar Dursun nie wykorzystał szansy strzelając obok bramki. Niewykorzystany karny na pewno nie pomógł drużynie w odbudowywaniu morale. W 79. minucie w drużynie SSV Jahn doszło do zmiany. Alexander Nandzik wszedł za Chimę Okorojego.

Trener SV Darmstadt postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Paik Seung-Ho i na pole gry wprowadził napastnika Ognjena Ožegovicia. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego drużyna zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować. Na cztery minuty przed zakończeniem spotkania w jedenastce SV Darmstadt doszło do zmiany. Erich Berko wszedł za Patricka Herrmanna.

Zawodnicy gospodarzy nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 88. minucie na listę strzelców wpisał się Serdar Dursun.

Zespół gości krótko cieszył się prowadzeniem. Trwało to tylko dwie minuty, ponieważ drużyna SV Darmstadt doprowadziła do remisu. Gola strzelił Serdar Dursun. W drugiej minucie doliczonego czasu gry w jedenastce SSV Jahn doszło do zmiany. Erik Wekesser wszedł za Marcela Correię.

Piłkarze SSV Jahn szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W czwartej minucie doliczonego czasu meczu Andreas Albers wyrównał wynik meczu. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 2-2.

Alexander Meyer
15′ (samob.) Dario Dumić
Marcel Correia26′ 90′
86′ Patrick Herrmann
Sebastian Nachreiner
Fabian Holland
Chima Okoroji79′
Immanuel Höhn
Max Besuschkow
66′ Mathias Honsak
Florian Heister
Tobias Kempe
Marc Lais55′
79′ Seung-Ho Paik
Sebastian Stolze
Guðlaugur Victor Pálsson
Marco Grüttner
Tim Skarke
Andreas Albers Nielsen  90′
 88′, 90′ 74′ (k.) Serdar Dursun
Benedikt Saller
66′ Marvin Mehlem
Tom Baack
Yannick Stark
Jann-Christopher George66′
86′ Erich Berko
Nicolas Wähling
79′ Ognjen Ožegović
Federico Palacios Martinez
Johannes Wurtz
Erik Wekesser90′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu SSV Jahn, który potrzebował tylko trzech celnych strzałów, żeby dwa razy pokonać bramkarza rywali.

Arbiter nie ukarał piłkarzy SV Darmstadt żadną kartką, natomiast zawodnikom gości pokazał dwie żółte.