Liga niemiecka - 12. kolejka 3. Ligi: SV Wehen Wiesbaden - SV Meppen 1912 1-0 (0-0)

W meczu 12. kolejki niemieckiej 3. Ligi, który rozegrany został 24 listopada, drużyna SV Wehen zwyciężyła z Meppen 1912 1-0 (0-0). Spotkanie odbyło się na BRITA-Arena w Wiesbaden. Na boisku mogliśmy zobaczyć Marcusa Piosseka występującego w Meppen 1912.

G. Korte 71'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Jedenastka SV Wehen wygrała dwa razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Piłkarze obu drużyn potrzebowali dużo czasu, by się rozruszać. Senna atmosfera panowała przez pierwszej połowy. Nikt nie mógł się spodziewać, że prawdziwe emocje jeszcze nadejdą. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Drugą połowę drużyna Meppen 1912 rozpoczęła w zmienionym składzie, za Valdeta Ramę wszedł Christoph Hemlein. W 60. minucie za Benedicta Hollerbacha wszedł Michael Guthörl.

Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Yannickowi Oséemu z jedenastki gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników SV Wehen w 71. minucie spotkania, gdy Gianluca Korte strzelił pierwszego gola. Po chwili trener SV Wehen postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Tobias Schwede, a murawę opuścił Gianluca Korte.

W następstwie utraty gola trener Meppen 1912 postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił obrońcę Janika Jesgarzewskiego i na pole gry wprowadził napastnika Lucasa Krügera, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie Nicolas Andermatt został zmieniony przez Teda-Jonathana Tattermuscha, co miało wzmocnić drużynę Meppen 1912. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Maurice Malone'a na Marca Laisa. Między 81. a 89. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

Florian Egerer
60′ Benedict Hollerbach
René Guder
 71′ 73′ Gianluca Korte
Nicolas Andermatt79′
Paterson Chato Nguendong
Valdet Skënder Rama46′
83′ Maurice Maximilian Malone
Marcus Piossek
60′ Michael Boris Guthörl
Dejan Božić
83′ Marc Lais
Lucas Felix Krüger79′ 89′
73′ 82′ Tobias Schwede
Ted-Jonathan Tattermusch79′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.