Liga niemiecka - 12. kolejka 3. ligi: SV Meppen 1912 - FC Viktoria Köln 1-1 (1-0)

W spotkaniu 12. kolejki niemieckiej 3. ligi, które rozegrane zostało 21 października, jedenastka Meppen 1912 zremisowała z Viktorią Koeln 1-1 (1-0). Mecz na Hänsch-Arena obejrzało 6 700 widzów. Na boisku mogliśmy zobaczyć André Deja występującego w Viktorii Koeln.

M. Wunderlich 66'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. W 11. minucie arbiter pokazał kartkę Larsowi Dietzowi z zespołu gości.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Meppen 1912 w 11. minucie spotkania, gdy Steffen Puttkammer strzelił pierwszego gola. Asystę zaliczył Thilo Leugers.

Po pół godzinie gry kartką został ukarany Deniz Undav, zawodnik gospodarzy. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Meppen 1912.

Między 49. a 62. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Viktorii Koeln i jedną drużynie przeciwnej. W 63. minucie Thilo Leugers został zastąpiony przez Juliusa Dükera.

Piłkarze gości nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W 66. minucie wynik ustalił Mike Wunderlich. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartkę otrzymał Hassan Amin z Meppen 1912. Niedługo później trener Meppen 1912 postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 83. minucie na plac gry wszedł Luka Tankulic, a murawę opuścił Deniz Undav. W tej samej minucie w jedenastce Meppen 1912 doszło do zmiany. Leonard Bredol wszedł za Mariusa Kleinsorge'a.

Chwilę później trener Viktorii Koeln postanowił bronić wyniku. W 88. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Simona Handle'a wszedł Dominik Lanius, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Viktorii Koeln utrzymać remis. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-1.

Daniel Mesenhöler
68′ Hassan Amin
Dario De Vita
Markus Ballmert
Lars Dietz11′
Marco Komenda
Patrick Koronkiewicz
 11′ 49′ Steffen Puttkammer
Marcel Gottschling52′
Florian Egerer
Simon Handle88′
Wilhelm Evseev
Kevin Holzweiler79′
83′ Marius Kleinsorge
Mart Ristl
63′ Thilo Gerd Leugers
Hamza Saghiri62′ 71′
31′ 83′ Deniz Undav
Steffen Lang
83′ Leonard Bredol
Dominik Lanius88′
Hilal Bassam El-Helwe
André Dej
63′ Julius Düker
Kai Klefisch71′
Max Kremer
Suheyel Najar79′
83′ Luka Tankulic
Sven Kreyer

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom Meppen 1912, a w drugiej dwie. Zawodnicy gości dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej jedną więcej.