Liga niemiecka - 12. kolejka 3. Ligi: SG Dynamo Drezno - SpVgg Unterhaching 2-0 (2-0)

25 listopada na Rudolf-Harbig-Stadion w Dreznie odbyło się spotkanie 12. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Dynama Drezno i SpVgg Uterhaching. Starcie zakończyło się zwycięstwem Dynama Drezno 2-0.

P. Hosiner 42'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na osiem pojedynków drużyna SpVgg Uterhaching wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 12. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Jonathana Meiera z Dynama Drezno, a w 25. minucie Christopha Gregera z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Marco Hartmann wywołał eksplozję radości wśród kibiców Dynama Drezno, zdobywając bramkę w 26. minucie meczu. Sytuację bramkową stworzył Patrick Weihrauch.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka Dynama Drezno, strzelając kolejnego gola. Na trzy minuty przed zakończeniem pierwszej połowy wynik ustalił Philipp Hosiner.

Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Na drugą połowę drużyna SpVgg Uterhaching wyszła w zmienionym składzie, za Alexandra Fuchsa, Jannika Bandowskiego weszli Boipelo Mashigo, Patrick Hasenhüttl. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom SpVgg Uterhaching: Maksowi Dombrowce w 66. i Robertowi Müllerowi w 68. minucie.

W 73. minucie w zespole SpVgg Uterhaching doszło do zmiany. Stephan Mensah wszedł za Paula Grauschopfa. W 82. minucie za Christopha Dafernera wszedł Pascal Sohm.

Robert Müller68′
 26′ Marco Hartmann
Christoph Greger25′
Ransford-Yeboah Königsdörffer
Max Dombrowka66′
Paul Will
Alexander Fuchs46′
12′ Jonathan Meier
Paul Grauschopf73′
Yannick Stark
Niclas Stierlin
 42′ 90′ Philipp Hosiner
Niclas Anspach
85′ Patrick Weihrauch
Dominik Stroh-Engel
82′ Christoph Daferner
Felix Göttlicher
85′ Julius Kade
Moritz Heinrich
Marvin Stefaniak
Boipelo Mashigo46′
90′ Agyemang Diawusie
Stephan Mensah73′
82′ Pascal Sohm
Patrick Hasenhüttl46′

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Dynama Drezno, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.