Liga niemiecka - 12. kolejka 3. Ligi: KFC Uerdingen 05 - Hallescher FC 0-1 (0-0)

24 listopada na Merkur Spiel-Arena w Düsseldorf odbyło się spotkanie 12. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami KFC Uerdingen 05 i Hallescher FC. Starcie zakończyło się zwycięstwem Hallescher FC 1-0.

M. Eberwein 58'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół KFC Uerdingen 05 wygrał dwa razy, zremisował raz, a przegrał tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 30. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Selima Gündüza z Hallescher FC, a w 38. minucie Kolję Pusch z drużyny przeciwnej.

Na drugą połowę zespół Hallescher FC wyszedł w zmienionym składzie, za Selima Gündüza wszedł Julian-Maurice Derstroff. W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Jonasowi Nietfeldowi, piłkarzowi Hallescher FC.

Jedyną bramkę meczu zdobył Michael Eberwein dla jedenastki Hallescher FC. Bramka padła w tej samej minucie. Asystę zanotował Jonas Nietfeld.

W 65. minucie Jonas Nietfeld został zastąpiony przez Dennisa Masta. Trener KFC Uerdingen 05 postanowił zagrać agresywniej. W 73. minucie zmienił pomocnika Patricka Göbla i na pole gry wprowadził napastnika Muhameda Kiprita, który w bieżącym sezonie ma na koncie cztery gole. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 75. minucie Janek Sternberg został zmieniony przez Jannesa Vollerta, co miało wzmocnić drużynę Hallescher FC. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Dave Gnaasego na Gustava Marcussena w 80. minucie oraz Petera van Ooijena na Mike Feigenspana w tej samej minucie.

W doliczonym czasie gry sędzia pokazał kartkę Edvinasowi Girdvainisowi z KFC Uerdingen 05.

Sven Tobias Müller
73′ Patrick Göbel
Lukas Boeder
Assani Lukimya-Mulongoti
Stipe Vučur
90′ Edvinas Girdvainis
Sören-Kurt Reddemann
Christian Dorda
Niklas Landgraf
Heinz Mörschel
Antonios Papadopoulos
38′ Kolja Pusch
Selim Gündüz30′ 46′
80′ Dave Gnaase
Janek Sternberg75′
87′ Peter van Ooijen
Jannes Vollert75′
87′ Mike Feigenspan
Laurenz Dehl
Christian Kinsombi
Julian Guttau
73′ Muhamed Enes Kiprit
Dennis Mast65′
80′ Gustav Ølsted Marcussen
Julian-Maurice Derstroff46′

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Arbiter w pierwszej połowie przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom KFC Uerdingen 05, natomiast w drugiej dostali tyle samo. Piłkarze Hallescher FC otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.