Liga niemiecka - 12. kolejka 3. ligi: FSV Zwickau - FC Bayern München II 3-0 (1-0)

20 października na GGZ Arena odbył się pojedynek 12. kolejki niemieckiej 3. ligi pomiędzy drużynami FSV Zwickau i Bayernu II. Starcie zakończyło się zwycięstwem FSV Zwickau 3-0. Mecz obejrzało 6 755 widzów.

E. Huth 46'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Już w pierwszych minutach drużyna Bayernu II próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. W 22. minucie karnego dla FSV Zwickau nie wykorzystał Fabio Viteritti strzelając obok bramki.

Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom FSV Zwickau: Maurice'owi Hehnemu w 36. minucie i Ronnemu Königowi w pierwszej minucie doliczonego czasu.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy FSV Zwickau w 45. minucie spotkania, gdy Leon Jensen strzelił pierwszego gola. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu FSV Zwickau.

Prawie natychmiast Elias Huth wywołał eksplozję radości wśród kibiców FSV Zwickau, zdobywając kolejną bramkę w 46. minucie spotkania.

W 55. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Leon Jensen z FSV Zwickau. Asystę zaliczył Ronny König.

W 56. minucie Oliver Meier został zastąpiony przez Joshuę Zirkzeego. W 57. minucie w drużynie Bayernu II doszło do zmiany. Flavius Daniliuc wszedł za Merta Yilmaza. W 66. minucie sędzia przyznał kartkę Nicolasowi Feldhahnowi z jedenastki gości.

Po chwili trener FSV Zwickau postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 72. minucie zastąpił zmęczonego Morrisa Schrötera. Na boisko wszedł Janik Mäder, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Bayern II: Joshui Zirkzeemu w 73. i Kilianowi Senkbeilowi w 89. minucie. W 77. minucie Elias Huth został zmieniony przez Gerrita Wegkampa, a za Leona Jensena wszedł na boisko Sebastian Wimmer, co miało wzmocnić drużynę FSV Zwickau. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Marcela Zyllę na Paula Willa.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 3-0.

Nicolas Feldhahn66′
36′ Maurice Hehne
Derrick Arthur Köhn
Marcus Valdez Pereira Godinho
Kilian Senkbeil89′
 45′, 55′ 84′ Leon Jensen
Mert Yılmaz57′
René Lange
Timo Kern
Julius Reinhardt
Oliver Batista Meier56′
72′ Morris Schröter
Sarpreet Singh
22′ (k.) Fabio Viteritti
Marcel Zylla82′
 46′ 77′ Elias Huth
Kwasi Okyere Wriedt
45′ Ronny König
Angelo Mayer
72′ Janik Mäder
Maximilian Franzke
84′ Sebastian Wimmer
Jannik Rochelt
Denis Jäpel
Paul Will82′
77′ Gerrit Wegkamp
Joshua Zirkzee56′ 73′

Zespół FSV Zwickau zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy FSV Zwickau dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.