Liga niemiecka - 12. kolejka 3. Ligi: FC Viktoria Köln - FSV Zwickau 1-1 (0-0)

25 listopada na Sportpark Höhenberg w Kolonii odbył się pojedynek 12. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Viktorii Koeln i FSV Zwickau. Mecz zakończył się remisem 1-1.

M. Schröter 90'

Drużyna Viktorii Koeln bardzo potrzebowała punktów, by znaleźć się w czołówce ligowej tabeli. Zespół ten zajmował piątą pozycję i był zdecydowanym faworytem spotkania.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 14. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Drugą połowę drużyna FSV Zwickau rozpoczęła w zmienionym składzie, za Dustina Willmsa wszedł Ronny König. W 59. minucie Maximilian Wolfram zastąpił Gerrita Wegkampa.

Po chwili trener FSV Zwickau postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 66. minucie na plac gry wszedł Manfred Starke, a murawę opuścił Can Coskun. W 72. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Moritza Fritza z Viktorii Koeln, a w 80. minucie Morrisa Schrötera z drużyny przeciwnej. Trener Viktorii Koeln postanowił zagrać agresywniej. W 83. minucie zmienił pomocnika Mike Wunderlicha i na pole gry wprowadził napastnika Enesa Olguna. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Viktorii Koeln w 87. minucie spotkania, gdy Timmy Thiele strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. W 90. minucie sędzia pokazał kartkę Mike'owi Könneckemu z jedenastki gości. W drugiej minucie doliczonego czasu spotkania Morris Schröter wyrównał wynik meczu z karnego.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-1.

Johannes Brinkies
23′ Marcel Gottschling
Jozo Stanić
45′ Dominik Lanius
Marco Schikora
Bernard Kyere-Mensah
Davy Frick
Simon Handle
Maurice Hehne
72′ Moritz Fritz
Morris Schröter  90′ (k.) 80′
 87′ (k.) 14′ Timmy Thiele
Can Beklan Coskun34′ 66′
70′ Marcel Risse
Mike Könnecke90′
Kai Klefisch
Maximilian Wolfram59′
83′ Mike Wunderlich
Felix Werner Wolfgang Drinkuth
78′ Albert Bunjaku
Bastian Strietzel
70′ Kevin Holzweiler
Manfred Starke66′
Jeremias Lorch
Ronny König46′
78′ Michael Joseph Arantes Seaton
Gerrit Wegkamp59′
83′ Enes Olgun Tubluk

Przewaga drużyny Viktorii Koeln w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze tylko zremisowali.

Arbiter ukarał żółtymi kartkami czterech zawodników gospodarzy. Przyznał im trzy żółte kartki w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze FSV Zwickau otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i dwie w drugiej części meczu.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.