Liga niemiecka - 12. kolejka 3. Ligi: FC Bayern München II - FC Ingolstadt 04 1-3 (1-1)

25 listopada na Städtisches Stadionie an der Grünwalder Straße w Monachium odbyło się spotkanie 12. kolejki niemieckiej 3. Ligi pomiędzy drużynami Bayernu II i FC Ingolstadt. Mecz zakończył się zwycięstwem FC Ingolstadt 3-1.

12. kolejka Niemcy - 3. Liga
2020-11-25 19:00 | Stadion: Städtisches Stadion an der Grünwalder Straße | Arbiter: Steven Greif
M. Beister 90'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Bayernu II wygrała aż trzy razy, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszej minucie kartkę dostał Jann-Fiete Arp, piłkarz gospodarzy.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W trzeciej minucie Timo Kern dał prowadzenie swojej drużynie. Przy strzeleniu gola pomagał Josip Stanišić.

W 24. minucie kartkę dostał Timo Kern z Bayernu II.

Zespół Bayernu II niedługo cieszył się prowadzeniem. Trwało to 28 minut, jedenastka gości doprowadziła do remisu. Gola strzelił Caniggia Ginola. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę zanotował Michael Heinloth.

W 33. minucie Timo Kern został zmieniony przez Christophera Scotta. W 34. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Nica Antonitscha z FC Ingolstadt, a w 38. minucie Josipa Stanišicia z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 51. minucie kartkami zostali ukarani Nicolas Feldhahn z Bayernu II i Merlin Röhl z jedenastki gości. W 59. minucie w drużynie Bayernu II doszło do zmiany. Jannik Rochelt wszedł za Nicolasa-Gerrita Kühna.

Trener FC Ingolstadt postanowił zagrać agresywniej. W 63. minucie zmienił pomocnika Merlina Röhla i na pole gry wprowadził napastnika Dennisa-Yeraiego Eckerta. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę FC Ingolstadt przyniosły efekt bramkowy. W 72. minucie na listę strzelców wpisał się Dennis-Yerai Eckert. Asystę przy bramce ponownie zanotował Michael Heinloth.

Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku sędzia przyznał kartkę Remiemu Vicie z zespołu gospodarzy. W 78. minucie Tiago Dantas został zmieniony przez Lenna Jastremskiego, co miało wzmocnić drużynę Bayernu II. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Stefana Kutschkego na Thomasa Kellera w 87. minucie oraz Filipa Bilbiję na Maximiliana Beistera w pierwszej minucie doliczonego czasu starcia.

Trzeba było trochę poczekać, aby Maximilian Beister wywołał eksplozję radości wśród kibiców FC Ingolstadt, strzelając kolejnego gola w trzeciej minucie doliczonego czasu meczu pojedynku. W zdobyciu bramki pomógł Dennis-Yerai Eckert.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-3.

Fabijan Buntić
38′ Josip Stanišić
Michael Heinloth
51′ Nicolas Feldhahn
Nico Antonitsch34′
Jamie Lawrence
Tobias Schröck
75′ Remi Vita
Marcel Gaus
78′ Tiago Filipe Oliveira Dantas
Jonatan Kotzke
 3′ 24′ 33′ Timo Kern
Caniggia Ginola Elva  31′
Maximilian Zaiser
Filip Bilbija90′
59′ Nicolas-Gerrit Kühn
Marc Stendera
1′ Jann-Fiete Arp
Ilmari Niskanen
59′ Jannik Rochelt
Dennis-Yerai Eckert Ayensa63′  72′
33′ Christopher Gavin Scott
Jalen Hawkins
78′ Lenn Jastremski
Fatih Kaya

Arbiter w pierwszej połowie pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast w drugiej dwie. Zawodnicy FC Ingolstadt dostali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej dostali tyle samo.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.