Liga niemiecka - 12. kolejka 2. Bundesligi: VfL Bochum 1848 - 1. FC Nuernberg 3-1 (3-0)

4 listopada na Vonovia Ruhrstadion odbyło się starcie 12. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami VfL Bochum i FC Nuernberg. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem VfL Bochum 3-1. Na stadionie zasiadło 16 046 widzów.

12. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-11-04 20:30 | Stadion: Vonovia Ruhrstadion | Widzów: 16046 | Arbiter: M. Jöllenbeck
A. Sørensen 63'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 50 meczów jedenastka VfL Bochum wygrała 24 razy i zanotowała 14 porażek oraz 12 remisów.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy VfL Bochum w dziewiątej minucie spotkania, gdy Danilo Soares strzelił pierwszego gola. Bramka padła po podaniu Roberta Teschego.

Zespół FC Nuernberg ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 40. minucie na listę strzelców wpisał się Simon Lorenz.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Lukasowi Mühlowi z FC Nuernberg. Była to 42. minuta meczu.

Prawie natychmiast Manuel Wintzheimer wywołał eksplozję radości wśród kibiców VfL Bochum, strzelając kolejnego gola w 45. minucie pojedynku. Przy zdobyciu bramki pomógł Danny Blum.

Drugą połowę zespół FC Nuernberg rozpoczął w zmienionym składzie, za Sebastiana Kerka, Nikolę Dovedan weszli Iuri Medeiros, Felix Lohkemper.

Bramkarz VfL Bochum wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w starciu aż siedem razy, ale nie zachował czystego konta. W 63. minucie wynik ustalił Asger Sørensen. W zdobyciu bramki pomógł Johannes Geis.

W 67. minucie Stefano Celozzi został zastąpiony przez Jordiego Oseia-Tutu. Od 70. minuty arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom VfL Bochum oraz dwie drużynie przeciwnej. W 82. minucie Robin Hack został zmieniony przez Mikaela Ishaka, co miało wzmocnić jedenastkę FC Nuernberg. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Manuela Wintzheimera na Miloša Pantovicia oraz Chung-yong Lee na Toma Weilandta.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 3-1.

Lukas Mühl42′
67′ Stefano Celozzi
Asger Sørensen  63′
 40′ Simon Lorenz
Nikola Dovedan46′
 9′ Danilo Teodoro Soares
Hanno Behrens70′
90′ Chung-yong Lee
Johannes Geis
Anthony Losilla
Robin Hack82′
Robert Tesche
Lukas Jäger90′
 45′ 82′ Manuel Wintzheimer
Andreas Lukse
67′ Jordi Osei-Tutu
Tim-Henry Handwerker
Thomas Eisfeld
Patrick Erras
Vitaly Janelt
Alexander Fuchs
82′ 88′ Miloš Pantović
Adam Gnezda Čerin
90′ 90′ Tom Weilandt
Iuri Medeiros46′

Ondřej Petrák

Mikael Ishak82′

Felix Lohkemper46′

Zawodnicy VfL Bochum obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.