Liga niemiecka - 12. kolejka 2. Bundesligi: SpVgg Greuther Fürth - SV Darmstadt 1898 3-1 (2-0)

2 listopada na Sportpark Ronhof Thomas Sommer w Fürth odbyło się starcie 12. kolejki niemieckiej 2. Bundesligi pomiędzy drużynami Greuther Fuerth i SV Darmstadt. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Greuther Fuerth 3-1. Na stadionie zasiadło 8 225 widzów.

12. kolejka Niemcy - 2. Bundesliga
2019-11-02 13:00 | Stadion: Sportpark Ronhof Thomas Sommer | Widzów: 8225 | Arbiter: H. Osmers
V. Pálsson 87'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 21. minucie kartkę dostał Paul Seguin z drużyny gospodarzy (”Listki Koniczyny”).

Nieoczekiwanie to piłkarze Greuther Fuerth otworzyli wynik. W 31. minucie bramkę zdobył Branimir Hrgota. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy bramce zaliczył Mergim Mavraj.

Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał kartkę Paik Seung-Ho, piłkarzowi SV Darmstadt.

W 37. minucie do własnej bramki trafił zawodnik SV Darmstadt Immanuel Höhn.

Drugą połowę zespół SV Darmstadt rozpoczął w zmienionym składzie, za Marvina Mehlema, Ericha Berkę weszli Fabian Schnellhardt, Serdar Dursun.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach po przerwie, a już padł kolejny gol w tym spotkaniu. W 47. minucie Branimir Hrgota po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 3-0. Przy strzeleniu gola pomagał Daniel Keita-Ruel.

W 71. minucie Håvard Kallevik został zmieniony przez Hansa Sarpeiego. W 72. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Maximiliana Wittka z Greuther Fuerth, a w 79. minucie Tima Skarkego z drużyny przeciwnej. W 77. minucie Branimir Hrgota został zmieniony przez Tobiasa Mohra, co miało wzmocnić jedenastkę Greuther Fuerth. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Paik Seung-Ho na Ognjena Ožegovicia.

Mimo że zespół gości nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 59 ataków oddał tylko trzy celne strzały, to w końcu zdobył długo wyczekiwaną przez ich kibiców bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem meczu wynik ustalił Guðlaugur Pálsson.

W 88. minucie w drużynie Greuther Fuerth doszło do zmiany. Kenny Redondo wszedł za Sebastiana Ernsta. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 3-1.

Fabian Holland
72′ Maximilian Wittek
Immanuel Höhn 37′ (samob.)
88′ Sebastian Ernst
Marcel Heller
Julian Green
Marvin Mehlem46′
21′ Paul Seguin
Seung-Ho Paik36′ 80′
Daniel Keita-Ruel
Guðlaugur Victor Pálsson  87′
 31′, 47′ 77′ Branimir Hrgota
Tim Skarke79′
71′ Håvard Kallevik Nielsen
Mathias Honsak
77′ Tobias Mohr
Fabian Schnellhardt46′
88′ Kenny Prince Redondo
Serdar Dursun46′
71′ Hans Nunoo Sarpei
Ognjen Ožegović80′
Marvin Stefaniak
Johannes Wurtz

Arbiter ukarał żółtymi kartkami dwóch zawodników gospodarzy. Przyznał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej połowie meczu. Piłkarze SV Darmstadt otrzymali jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.